"Herbatka u Puchatka" w bibliotece w Bolechowicach

"Herbatka u Puchatka" w Bibliotece w BolechowicachZ okazji Światowego Dnia Misia biblioteka w Bolechowicach urządziła przyjęcie na cześć wszystkich misiów świata. A kto najbardziej kocha misie? Oczywiście dzieci. W sobotnie przedpołudnie najmłodsi czytelnicy przybyli do biblioteki by wypić filiżankę herbaty w towarzystwie znanych misiów: Puchatka, Coralgola i Uszatka.

Spotkanie było doskonałą okazją by dzieci poszerzyły swoją wiedzę o misiach, zarówno tych bajkowych jak i prawdziwych. Wiele radości wzbudziły szalone przygody misia cyrkowca, który porzucił cyrkową arenę i wyruszył w świat. Dzieci wysłuchały także opowieści o życiu i zwyczajach niedźwiedzi w różnych regionach świata: od polskich lasów po mroźną Arktykę.

Na dzieci czekało mnóstwo zagadek, krzyżówek i innych zabaw. Najwięcej frajdy przyniosło dzieciom tworzenie własnych misiów. W ten sposób wielki niedźwiedzi świat poszerzony został o nowe gatunki: Misia Gazeciarza (cecha charakterystyczna - składa się z wycinków czasopism), Misia Niezdrówko (niestety biedak złamał łapkę) i Misia Kuleczkę (łapki z bibułkowych kuleczek). Wszystkie okazy można obejrzeć w galerii poniżej.

"Herbatka u Puchatka" w Bibliotece w Bolechowicach"Herbatka u Puchatka" w Bibliotece w Bolechowicach"Herbatka u Puchatka" w Bibliotece w Bolechowicach