Kto zgubił dobry humor?

Kto zgubił dobry humor?Kamishibai to słowo trudne, ale dzieci szybko je zapamiętują. We wtorkowe przedpołudnie, 18.07. w Bibliotece Publicznej w Rudawie maluchy z grupy przedszkolnej powtórzyły nazwę „teatru papierowego” – kamishibai jakby to słowo było niezwykle proste, chociaż trochę tajemnicze, bo nie wiadomo, jaką kryje niespodziankę.

Nasz kamishibai zamknięty w drewnianej walizeczce z otwierającym się okienkiem opowiadał tego dnia historię Michałka, chłopca który zgubił dobry humor. Bohater opowieści siedziałby pewnie w swoim pokoju, przy oknie długo smutny i nadąsany, gdyby nie ogrodowa biedronka… z którą wyruszył w poszukiwaniu humoru. Przygody Michałka zakończyły się  szczęśliwie, chłopiec wracał do domu uśmiechnięty, a towarzyszyły mu słowa biedronki, która przypominała, że o humor trzeba dbać, żeby nie uciekł. W czasie spotkanie kleiliśmy z dziećmi papierowe biedronki, każdy swoją, do przypięcia w domu. Niech nam przypomina, że nie wolno się gniewać, płakać, grymasić… Nasza opowieść do kart narracyjnych kamishibai powstała w oparciu o urokliwy tekst dawno wydanej książki Julii Hartwig pt. Zguba Michałka.

W spotkaniu wzięły udział dzieci z grupy „maluchów” p. Ani Woźniak z Przedszkola Niepublicznego - Oświatowego Towarzystwa Integracyjnego w Radwanowicach. Dziękujemy dzieciom za upominek i wspólnie spędzony czas w bibliotece.

Kto zgubił dobry humor?Kto zgubił dobry humor?Kto zgubił dobry humor?

Polub nas na facebooku!