Mali detektywi na tropie

Mali detektywi na tropieCzerwcowe spotkanie DKK dla dzieci przy Bibliotece Publicznej w Bolechowicach było nie lada wyzwaniem dla młodych klubowiczów, a to wszystko za sprawą Lassego i Maii, bohaterów tak bardzo lubianej serii książek Martina Widmarka.

Tego dnia każdy pierwszoklasista mógł zostać prawdziwym detektywem. Wcześniej jednak, wszyscy musieli przejść skomplikowane testy na spostrzegawczość, nauczyć się szyfrowania tajnych wiadomości oraz opanować sztukę tworzenia profilu osoby poszukiwanej. Kiedy już wszyscy przekonali się na czym polega praca detektywa, przenieśliśmy się do małego szwedzkiego miasteczka Valleby. To tu właśnie z biblioteki giną cenne książki. Jak to możliwe, skoro każda z nich ma zabezpieczenie przed kradzieżą? Dlaczego nie włącza się alarm, kiedy złodziej przemyca je na zewnątrz? Elektryk, pastor i pani profesor to stali bywalcy biblioteki! I kto z nich  jest złodziejem?... a może w sprawę kradzieży zamieszana jest sama bibliotekarka Karin Falk? Czytając wspólnie Tajemnicę biblioteki mali klubowicze starali się, łącząc różne fakty i ślady, sami wytypować winnego i rozwiązać tę zagadkę. Książka tak bardzo spodobała się dzieciom, że w czasie wakacji postanowiły przeczytać kolejne tomy z tej serii.

Ponieważ było to nasze ostatnie przedwakacyjne spotkanie, znaleźliśmy również czas, aby przypomnieć sobie wszystkie książki, o których dyskutowaliśmy w tym roku szkolnym.

Mali detektywi na tropieMali detektywi na tropieMali detektywi na tropie

Polub nas na facebooku!