"Krakowski rynek dla chłopców i dziewczynek"

30 maja, dzieci z Dyskusyjnego Klubu Książki wystąpiły na scenie bolechowickiej "Wikarówki" z przedstawieniem Krakowski rynek dla chłopców i dziewczynek. Spektakl powstał na motywach książki Michała Rusinka, o której dyskutowaliśmy na jednym z klubowych spotkań w Bibliotece Publicznej w Bolechowicach. Premierowe przedstawienie obejrzały rodziny dzielnych pierwszoklasistów, a następnego dnia dzieci wystąpiły dla swoich szkolnych  koleżanek i kolegów.

Spacer po rynku rozpoczęliśmy dość nietypowo, bo poprzedziła go scenka prosto z Paryża, gdzie w przytulnej  kawiarni Ola i Bruno - turyści z Polski - postanowili zjeść coś smacznego. Kiedy okazało się, że obsługujący ich kelner nie zna naszego pięknego Krakowa, dzieci natychmiast zaprosiły go do grodu Kraka. Kelner nie dał się długo prosić… Kraków przywitał go dźwiękiem trąbki z Mariackiej wieży i gruchaniem gołębi, rezolutne kwiaciarki zachęcały do zakupu pięknych, kolorowych kwiatów, a sprzedawca obwarzanków zapewniał, że nie ma śniadanka bez obwarzanka. Gość z Francji odwiedził także tajemnicze Sukiennice, gdzie zamówił sobie portret. Jego uwadze nie uszła również ławeczka Piotra Skrzyneckiego i siedzący na niej „pan w dziwacznym dość kapelusiku”. Nieco dłużej zatrzymaliśmy się przy pomniku pana Adama, aby popatrzeć na zakochane pary…

Publiczność długo oklaskiwała występy małych aktorów, którzy dali z siebie wszystko, brawurowo odgrywając swoje role i znakomicie oddając klimat gwarnego krakowskiego rynku. Przedstawienie wystawili uczniowie klasy 1 a ze Szkoły Podstawowej w Bolechowicach, pod opieką wychowawczyni Marii Półtorak, we współpracy z Biblioteką Publiczną w Bolechowicach.

"Krakowski rynek dla chłopców i dziewczynek""Krakowski rynek dla chłopców i dziewczynek""Krakowski rynek dla chłopców i dziewczynek"

Polub nas na facebooku!