Spotkanie z Michałem Rusinkiem

Spotkanie z Michałem RusinkiemSpotkanie zorganizowane zostało w ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.

14 maja, na zaproszenie Biblioteki Publicznej w Bolechowicach, na spotkanie z młodymi czytelnikami przybył Michał Rusinek, autor książek  dla dzieci i dorosłych, tłumacz, wykładowca i znakomity orator. Nasz gość znany również  ze swojego poczucia humoru, już od początku zjednał sobie całą dziecięcą publiczność. Po sympatycznym powitaniu, pisarz wprowadził dzieci w świat swoich książek i zaprosił do wspólnej językowej  zabawy. Zaczęło się wspólne rymowanie i układanie wierszyków… ale prawdziwą furorę zrobiła gra słowna polegająca na wymyślaniu przymiotników do przygotowanego na poczekaniu opowiadania. Nie mniejsze zainteresowanie wywołała „Książka bez obrazków”, która z każdą przeczytaną kartką stawała się coraz bardziej zabawna.

Na zakończenie spotkania nasz gość podpisywał swoje książki. Była to też świetna okazja do indywidualnych rozmów z autorem. W spotkaniu wzięli udział uczniowie piątych klas ze Szkoły Podstawowej w Bolechowicach i Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Zelkowie.

Spotkanie z Michałem Rusinkiem odbyło się w ramach programu DYSKUSYJNE KLUBY KSIĄŻKI - i zostało sfinansowane przez Instytut Książki.

Spotkanie z Michałem RusinkiemSpotkanie z Michałem RusinkiemSpotkanie z Michałem Rusinkiem

Polub nas na facebooku!