Takie rzeczy – to tylko w Krakowie

Takie rzeczy – to tylko w KrakowiePaździernikowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci w Bibliotece Publicznej w Bolechowicach było dla małych klubowiczów niesamowitą przygodą, pełną starych opowieści i legend.

Tym razem wybraliśmy się na literacki spacer po Krakowie z Michałem Rusinkiem, autorem naszej październikowej lektury pt. Krakowski rynek dla chłopców i dziewczynek. Ta bogato ilustrowana książeczka sprawiła, że chociaż nie opuściliśmy murów naszej biblioteki, to i tak wszyscy poczuliśmy atmosferę i nastrój tego niezwykłego miejsca… a atrakcji i niespodzianek było bez liku.

Kraków przywitał nas dźwiękiem trąbki z Mariackiej wieży i gruchaniem gołębi, które jak głosi legenda są zaczarowanymi rycerzami księcia Probusa. Pojawił się również Lajkonik, który z wielką wprawą, uderza  zwiedzających swoją buławą, przynosząc im  szczęście na cały rok. Krakowskie kwiaciarki wołały- kupujcie róże małe i duże, a dorożkarze zachęcali do przejażdżki po rynku albo wokół Błoń. Odwiedziliśmy również  tajemnicze Sukiennice i Wieżę Ratuszową. Naszej uwadze nie uszła  ławeczka Piotra Skrzyneckiego i maleńki Kościół Świętego Wojciecha. Nieco dłużej zatrzymaliśmy się przy pomniku pana Adama, aby popatrzeć na zakochane pary.

Nasze zwiedzanie przez czytanie zakończyliśmy przy  wózku z obwarzankami, bo jak napisał sam autor  – Nie ma śniadanka bez obwarzanka.

Wesołe wierszyki zawarte w książce Michała Rusinka tak bardzo spodobały się dzieciom, że same postanowiły nauczyć się ich na pamięć.

Takie rzeczy – to tylko w KrakowieTakie rzeczy – to tylko w KrakowieTakie rzeczy – to tylko w Krakowie