Namibia. Przez pustynię i busz.

Namibia. Przez pustynię i busz.Namibia. Przez pustynię i busz... to tytuł książki  Anny Olej-Kobus i Krzysztofa Kobusa i również temat spotkania z autorami, których zaprosiła Biblioteka Publiczna w Rudawie.

Para znanych podróżników, dziennikarzy, fotografów od lat popularyzuje rodzinną turystykę po Polsce i po świecie w książkach z podróży, w przewodnikach, artykułach prasowych, na blogu, na warsztatach i spotkaniach z czytelnikami.

W poniedziałek (29 października) Anna i Krzysztof Kobusowie zabrali naszych młodych czytelników w podroż po Namibii. Wśród wielu fascynujących miejsc obejrzeliśmy zjawiskowe wydmy na pustyni Namib, wymarłe miasteczko przy kopalni diamentów, fermę oswojonych gepardów. Odwiedziliśmy szkołę, dom znajomych podróżników, spotkaliśmy Buszmenów… Relacja naszych gości wywołała wiele pytań związanych z Namibią, z Afryką i podróżowaniem z dziećmi. Pytania dotyczyły tak wielu spraw: od koniecznych szczepień przed podróżą, przez kuchnię, klimat, zwyczaje, języki, największe przeżycia  oraz znoszenie podróży przez synów państwa Kobusów. Dodatkową atrakcją spotkania były prezentowane przedmioty, pamiątki przywiezione z Namibii. Mieliśmy okazję wziąć w palce czerwony piasek z pustyni Namib, obejrzeć zabawki wykonane przez tubylców (z materiałów w naszym rozumieniu przeznaczonych do recyklingu). Nie nudziliśmy się, bo podróżnicy opowiadali z wielką pasją i znajomością reakcji młodych odbiorców. Być może z takich spotkań wyrosną marzenia o małych i wielkich podróżach…

Dziękujemy Państwu Kobusom za prezent - egzemplarz nowego wydania ich książki o podroży do Namibii, z życzeniami miłej lektury i autografami autorów.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie trzech klas piątych i ich opiekunowie ze Szkoły Podstawowej w Rudawie. Dziękujemy sołectwu za udostępnienie świetlicy wiejskiej na spotkanie.

Namibia. Przez pustynię i busz.Namibia. Przez pustynię i busz.Namibia. Przez pustynię i busz.