Wróbelek Elemelek i bezpieczne wakacje

Wróbelek Elemelek i bezpieczne wakacje W czerwcu w bibliotece w Balicach odbyły się trzy spotkania z przedszkolakami. Zajęcia podzielone zostały na trzy części. W pierwszej dzieci poznały przygody Wróbelka Elemelka, który zawsze, choć niechcący pakuje się w kłopoty.

Opowiadanie, wzbogacone pokazem ilustracji, o tym jak Elemelek szedł dróżką leśną i był bardzo nieostrożny, wprowadziło dzieci w drugą część spotkania. W trakcie której dzieci dowiedziały się, jak bezpiecznie zachowywać się podczas nadchodzących wakacji. Z pomocą pokazu multimedialnego przypomnieliśmy sobie, jak należy się zachować  na placu zabaw, nad wodą, w lesie i innych miejscach na świeżym powietrzu.

Na zakończenie przedszkolaki malowały obrazki związane tematycznie z wakacjami.

Spotkania realizowane były w cyklu Opowieści Babci Matyldy. Uczestniczyły w nich dzieci z Samorządowego Przedszkola w Balicach i Akademii Małych Tygrysków w Balicach. Łącznie w zajęciach wzięło udział ok. 65 przedszkolaków. Naszym celem jest promowanie czytelnictwa wśród dzieci w każdym wieku, oswajanie ich z książką oraz zachęcanie i przyzwyczajanie od najmłodszych lat do korzystania z biblioteki.

Samorządowe Przedszkole w Balicach (3 – 4 latki)

Samorządowe Przedszkole w Balicach (5 – 6 latki)

Akademia Małych Tygrysków

Wróbelek Elemelek i bezpieczne wakacjeWróbelek Elemelek i bezpieczne wakacjeWróbelek Elemelek i bezpieczne wakacjeWróbelek Elemelek i bezpieczne wakacje