Gra terenowa "Śladami braci Poganów"

Gra terenowa

15 czerwca odbyła się kolejna gra terenowa pod hasłem „Śladami braci Poganów”. Drużyny złożone z wychowawców i uczniów gimnazjalnych klas trzecich z wielkim zaangażowaniem rozwiązywały zadania dotyczące najważniejszych wydarzeń z historii Zabierzowa.

Na boisku szkolnym uczestnicy gry wzięli udział w sztafecie, w której należało przekazać następnemu zawodnikowi nazwiska członków grupy konspiracyjnej oraz ich pseudonimy. Musieli również wykazać się znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy. Jednym z poleceń było przekazanie tajnej informacji zakonspirowanemu łącznikowi. Jak co roku gościliśmy w Gminnej Bibliotece Publicznej. Korzystając z dostępnych źródeł, należało nazwać sprzęty używane w dawnych czasach. Najwięcej trudności sprawiło gimnazjalistom rozpoznanie ręcznej maglownicy i szkandeli (grzałki do pościeli). Uczestnicy gry wykazali się także umiejętnością współpracy rysując, według wskazówek kolegi symbol polskiego lotnictwa.

Ważnym punktem było oddanie czci poległym partyzantom na zabierzowskim cmentarzu.

Gra terenowaGra terenowaGra terenowa