Wędrówka pędzla i ołówka

Wędrówka pędzla i ołówka 4 czerwca w naszej bibliotece odbyło się kolejne spotkanie przedszkolaków z Babcią Matyldą i ilustratorką książek Kariną Znamirowską. Tym razem babcia przeczytała książkę Marii Terlikowskiej o niezwykłych przygodach dwóch przyjaciół z piórnika.

Ich wędrówka odbywała się na białych stronach książki. Ołówek i pędzel w miarę potrzeb tworzą sobie trasę przez pola, malują krajobrazy, drogowskazy... a nawet czarownicę i niedźwiedzia. I tak pokonując coraz to nowe niebezpieczeństwa tworzą zabawną i kolorową książeczkę. Pani Karina tak jak na poprzednim spotkaniu opowiadała o swojej pracy, pokazywała liczne rysunki i przybory malarskie. Na zakończenie dzieci dostały od nas słodkie upominki.

W rolę Babci Matyldy wcieliła się Elżbieta Mazur – bibliotekarka z filii w Balicach, która prowadzi cykliczne spotkania pt. Opowieści Babci Matyldy.

W spotkaniu brały udział dzieci z Przedszkola Samorządowego w Zabierzowie (grupy "Lato" i "Jesień", ok. 50 osób).

Wędrówka pędzla i ołówkaWędrówka pędzla i ołówkaWędrówka pędzla i ołówka