"Podróże małe i duże" - spotkanie z Andrzejem Pasławskim

"Podróże małe i duże" - spotkanie z Andrzejem PasławskimSpotkanie zorganizowane w ramach XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.

8 maja gościem Biblioteki Publicznej w Bolechowicach był Andrzej Pasławski. Zakochany w Bałkanach podróżnik, tym razem spotkał się z uczniami siódmych klas ze Szkoły Podstawowej w Bolechowicach i zaprosił wszystkich do wspólnej wyprawy w różne zakątki świata.

Razem z naszym gościem odwiedziliśmy zarówno bliskie nam geograficznie miejsca jak i te najbardziej odległe. Ze  Słowackiego Raju przenieśliśmy się do Ameryki Północnej, po czym  za chwilę  wylądowaliśmy na wspaniałej wyspie Afrodyty i słuchaliśmy opowieści o Cyprze a potem na dłużej zagościliśmy w wielomilionowej londyńskiej metropolii wśród drapaczy chmur. Jak się okazało była to niezwykła podróż nie tylko krajoznawcza, ale także pokazująca wielokulturowość i wielobarwność odwiedzanych miejsc.

Nasz Gość przekonywał również młodzież, że nie zawsze trzeba wyruszać na koniec świata, by zobaczyć wyjątkowe miejsca, tym samym zachęcał do poznawania ciekawych zakątków w Polsce. Uczniowie usłyszeli także wiele wskazówek dotyczących bezpieczeństwa i kultury podróżowania, tym bardziej cennych, bo płynących z ust tak doświadczonego podróżnika jakim jest Andrzej Pasławski, dla którego podróżowanie jest pasją i sposobem na życie.

"Podróże małe i duże" - spotkanie z Andrzejem Pasławskim"Podróże małe i duże" - spotkanie z Andrzejem Pasławskim"Podróże małe i duże" - spotkanie z Andrzejem Pasławskim

"Podróże małe i duże" - spotkanie z Andrzejem Pasławskim