"Geniusz" - spotkanie autorskie z Roxaną Wojtas-Tabiś

Spotkanie autorskie z Roxaną Wojtas-TabiśSpotkanie zorganizowane w ramach XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.

W poniedziałek, 14 maja w naszej bibliotece odbyło się spotkanie autorskie z Roxaną Wojtas-Tabiś, autorką książek dla dzieci i młodzieży m.in. Tajemincy Zafiry, Wybrańca czy Geniusza. To właśnie wokół Geniusza toczyło się spotkanie z uczniami klasy 4 Szkoły Podstawowej w Zabierzowie.

Głównym bohaterem powieści jest niewidomy chłopiec Alek. Nasz gość przygotowując się do napisania tej książki, spędził dużo czasu z niewidomymi dziećmi i ich rodzinami, poznając różne sposoby radzenia sobie w codziennym życiu pomimo tej niepełnosprawności (np. jak oznaczać kolory ubrań czy jak nalewać wodę do kubka aby jej nie rozlać). Na zakończenie spotkania autorka przeczytała uczniom kilka fragmentów swojej książki.

Spotkanie autorskie z Roxaną Wojtas-TabiśSpotkanie autorskie z Roxaną Wojtas-TabiśSpotkanie autorskie z Roxaną Wojtas-Tabiś