"Dacja, Dacia czy Dracula?" – spotkanie z podróżnikiem Andrzejem Pasławskim

Dacja, Dacia czy Dracula? – spotkanie z podróżnikiem Andrzejem PasławskimSpotkanie zorganizowane w ramach XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.

W piątek, 11 maja w naszej bibliotece odbyło się spotkanie uczniów klas 6 i 7 z podróżnikiem Andrzejem Pasławskim, który "zabrał" wszystkich w krótką, ale bardzo ciekawą podróż po Rumunii.

Odwiedziliśmy m.in. największą w Europie kopalnię soli w Turdzie, Góry Bihor, zapadlisko w Rezerwacie Groapa Ruginossa, solny płaskowyż Meledic a także miasta i zamki w Sibiu, Hunedoarze, Devie wraz z najsłynniejszym z nich, kojarzonym z postacią hrabiego Draculi, zamkiem w Branie. Wszystko to ilustrowane efektownymi fotografiami oraz interesującymi, niepozbawionymi humoru opowieściami.

Dacja, Dacia czy Dracula? – spotkanie z podróżnikiem Andrzejem PasławskimDacja, Dacia czy Dracula? – spotkanie z podróżnikiem Andrzejem PasławskimDacja, Dacia czy Dracula? – spotkanie z podróżnikiem Andrzejem Pasławskim