Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada obchodziliśmy 99-tą rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji w Samorządowym Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów przez całą sobotę odbyło się szereg spotkań. Nasza biblioteka miała przyjemność rozpocząć świętowanie już o godzinie 11.00, w części przeznaczonej dla najmłodszych.

Postanowiliśmy przygotować krótkie przedstawienie połączone z prezentacją historyczną, w którym nastoletnia Ania, w magiczny sposób przenosi się w czasie do 11 listopada 1919 czyli do dnia pierwszej rocznicy odzyskania niepodległości. W pokoju pojawili się jej pradziadkowie, którzy opowiadali ciekawe historie. Z nich Ania oraz siedzące na widowni dzieci mogły dowiedzieć się m.in. dlaczego Polska na ponad 120 lat zniknęła z map Europy, kim byli nasi zaborcy, czym były Legiony Polskie - czy wreszcie - jaki udział w odzyskaniu niepodległości miał Józef Piłsudski.

Na scenie wystąpili: Maria Gaudyn, Nina Nowecka, Anna Nowecka oraz Michał Wróbel.

Narodowe Święto NiepodległościNarodowe Święto NiepodległościNarodowe Święto Niepodległości