Krasnoludki są na świecie?

Krasnoludki są na świecie?Czy to bajka, czy nie bajka,

Myślcie sobie, jak tam chcecie.

A ja przecież wam powiadam:

Krasnoludki są na świecie.

W Bibliotece Publicznej w Rudawie szukaliśmy z przedszkolakami krasnoludków w baśniach. W dwa kolejne wtorki (10 i 17 października) gościliśmy w bibliotece grupy przedszkolaków – z Przedszkola Niepublicznego  Sióstr Służebniczek NMP NP. w Rudawie i z Przedszkola Niepublicznego w Radwanowicach.

Na spotkaniu ze „starszakami” opowiadania o przygodach Iskierki, Sprytki, Znajdki, Pompona, Ględzika, Zaradka, Gapcia i Strachajły ze zbioru Opowieści krasnoludków  Marcina Przewoźniaka czytała nam Pani Halina Adamczyk.

W czerwonych czapkach śpiewaliśmy piosenkę My jesteśmy krasnoludki…. Z przekonaniem stwierdziliśmy, że krasnoludki choć czasami są psotne, to zawsze sprzyjają ludziom i im pomagają. W zabawie, która polegała na  pokazywaniu i zgadywaniu przedstawionej ruchami czynności, pracy, którą może wykonać w domu  przedszkolak - krasnal okazało się, że dzieci bardzo lubią pomagać mamie, tacie… Najlepiej wychodzi wszystkim sprzątanie, a szczególnie odkurzanie, wycieranie kurzu na meblach, mycie naczyń, mycie samochodu. Liczy się też pomoc przy pieczeniu i dekorowaniu ciasta, a nawet przy szyciu… kiedy można podsuwać materiał. Liczy się nawet to, że krasnal jest odważny… i zasypia już sam w swoim pokoju.

Z „maluchami” słuchaliśmy fragmentu wierszowanej opowieści Jana Brzechwy Trzy wesołe krasnoludki. Towarzyszyła nam też piosenka, którą śpiewaliśmy kilka razy. W czasie zajęć powstały postacie krasnoludków, złożone przez dzieci z kolorowych papierowych elementów. Pani Ania Woźniak przypomniała, że te krasnale są bardzo podobne do Hałabały, o którym już dzieci słuchały opowieści w przedszkolu. Jabłka i sok smakowały nam wybornie, ale zostawiliśmy trochę dla baśniowych krasnali, żeby nie robiły psikusów w bibliotece.

10 października 2017 r.

Krasnoludki są na świecie?Krasnoludki są na świecie?Krasnoludki są na świecie?

17 października 2017 r.

Krasnoludki są na świecie?Krasnoludki są na świecie?Krasnoludki są na świecie?

Krasnoludki są na świecie?Krasnoludki są na świecie?