Ewa Chotomska gościem Biblioteki Publicznej w Bolechowicach

Ewa Chotomska gościem Biblioteki Publicznej w Bolechowicach19 października gościem Biblioteki Publicznej w Bolechowicach była Ewa Chotomska  – pisarka, autorka tekstów piosenek dla dzieci, scenarzystka programów telewizyjnych (Tik – Tak, Fasola, Domowe przedszkole, Młynek). Reżyserka wideoklipów, popularna Ciotka Klotka z legendarnego Tik–Taka.

Ubrana w kolorowy strój, z kwiecistym kapeluszem na głowie, w butach nie do pary i z uśmiechem na twarzy, autorka od początku oczarowała całą dziecięcą widownię. W trakcie niezwykle żywiołowego spotkania pani Ewa  opowiadała o swojej twórczości, prezentując swoje pięknie wydane, kolorowe książki a także  najnowsze audiobooki. Opowiadała też o swojej mamie, Wandzie Chotomskiej, z którą jako mała dziewczynka bawiła się w rymy. Również na spotkaniu autorka zaproponowała dzieciom zabawę w rymowanie czyli słów poszukiwanie, która sprawiła, że dzieci prześcigały się w wymyślaniu  pasujących do siebie słów.

Z wielkim zainteresowaniem dzieci słuchały również śmiesznych historii, kiedy to  autorka opowiadała o swoich domowych zwierzętach, o chomiku, który zjechał niczym strażak po rurze od centralnego, czy o psie, który stał się głównym bohaterem książki Pamiętnik Felka Parerasa… Dlaczego pies Pareras? Od "parę ras"… i wszystko jasne.

Spotkanie z Ewą Chotomską to również swoista lekcja higieny i zdrowego stylu życia. W rytmie „higienicznych piosenek”, dzieci tańczyły i przekonały się, że z mydłem i szczotką także można się świetnie bawić. Ponieważ dzieci uwielbiają konkursy, autorka przygotowała dla nich mnóstwo najróżniejszych zagadek.

Na zakończenie  dzieci miały wiele pytań do pani Chotomskiej, na które Pani Ewa bardzo chętnie odpowiadała. Po spotkaniu autorka podpisywała swoje książki i audiobooki wpisując dzieciom sympatyczne dedykacje z wesołymi rysunkami.

Dziękujemy dyrekcji Szkoły Podstawowej w Bolechowicach za udostępnienie sali na spotkanie oraz Pani Marii Półtorak – wychowawczyni klasy III c za pomoc w przygotowaniu spotkania.

Ewa Chotomska gościem Biblioteki Publicznej w BolechowicachEwa Chotomska gościem Biblioteki Publicznej w BolechowicachEwa Chotomska gościem Biblioteki Publicznej w Bolechowicach