Gra terenowa „Śladami braci Poganów”

Gra terenowa „Śladami braci Poganów”19  czerwca  odbyła się kolejna gra terenowa pod hasłem Śladami braci Poganów.  Drużyny złożone z wychowawców i uczniów klas trzecich gimnazjum, z wielkim zaangażowaniem rozwiązywały zadania dotyczące najważniejszych wydarzeń z historii naszej miejscowości.

Na boisku przy gimnazjum uczestnicy gry wzięli udział w sztafecie, w której należało przekazać następnemu zawodnikowi nazwiska członków grupy konspiracyjnej oraz ich pseudonimy. Musieli również wykazać się znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy.

W Gminnej Bibliotece Publicznej - jak co roku - znajdował się ważny punkt gry. Na kolejne grupy uczniów czekało niełatwe zadanie. Korzystając z dostępnych źródeł, mieli oni rozpoznać i odgadnąć przeznaczenie sprzętów używanych w dawnych czasach. Najwięcej trudności sprawiło gimnazjalistom rozpoznanie ręcznej maglownicy i szkandeli (grzałki do pościeli). Uczestnicy gry wykazali się także umiejętnością współpracy rysując, według wskazówek kolegi, znak Polski Walczącej. Ważnym punktem było oddanie czci poległym partyzantom na zabierzowskim cmentarzu.

Podsumowując - wszyscy uczestnicy gry wykazali się zarówno dużą wiedzą jak i bardzo dobrą kondycją.

Katarzyna Dela

Gra terenowa „Śladami braci Poganów”Gra terenowa „Śladami braci Poganów”Gra terenowa „Śladami braci Poganów”