Gra terenowa „Śladami braci Poganów”

Gra terenowa „Śladami braci Poganów”19  czerwca  odbyła się kolejna gra terenowa pod hasłem Śladami braci Poganów.  Drużyny złożone z wychowawców i uczniów klas trzecich gimnazjum, z wielkim zaangażowaniem rozwiązywały zadania dotyczące najważniejszych wydarzeń z historii naszej miejscowości.

Na boisku przy gimnazjum uczestnicy gry wzięli udział w sztafecie, w której należało przekazać następnemu zawodnikowi nazwiska członków grupy konspiracyjnej oraz ich pseudonimy. Musieli również wykazać się znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy.

W Gminnej Bibliotece Publicznej - jak co roku - znajdował się ważny punkt gry. Na kolejne grupy uczniów czekało niełatwe zadanie. Korzystając z dostępnych źródeł, mieli oni rozpoznać i odgadnąć przeznaczenie sprzętów używanych w dawnych czasach. Najwięcej trudności sprawiło gimnazjalistom rozpoznanie ręcznej maglownicy i szkandeli (grzałki do pościeli). Uczestnicy gry wykazali się także umiejętnością współpracy rysując, według wskazówek kolegi, znak Polski Walczącej. Ważnym punktem było oddanie czci poległym partyzantom na zabierzowskim cmentarzu.

Podsumowując - wszyscy uczestnicy gry wykazali się zarówno dużą wiedzą jak i bardzo dobrą kondycją.

Katarzyna Dela

Gra terenowa „Śladami braci Poganów”Gra terenowa „Śladami braci Poganów”Gra terenowa „Śladami braci Poganów”

Gra terenowa „Śladami braci Poganów”Gra terenowa „Śladami braci Poganów”Gra terenowa „Śladami braci Poganów” 

Polub nas na facebooku!

Programy

 

Czytam sobie w bibliotece

 

Dyskusyjny Klub Książki

 

Dyskusyjny Klub Książki dla dzieci

 

Grupa Rękodzielnicza "Koronczarki"

 

Kosmos – nasze wielkie podwórko!

 

Program Rozwoju Bibliotek

 

Biblioteka Narodowa

 

Cyfrowe książki

 

wolnelektury.pl

 

polona.pl

 

Wyszukaj