Smocze opowieści

Smocze opowieściNikt dokładnie nie wie skąd wzięły się smoki, ale wiadomo, że żyły dawno, dawno temu. Opowiadają o nich legendy i baśnie. Dzieci znają wawelskiego smoka czy bazyliszka z legend o Krakowie i o Warszawie. W czwartek, 4-go maja w Bibliotece Publicznej w Rudawie poznaliśmy razem z przedszkolakami inne smoki – z zabawnej książki Beaty Krupskiej Sceny z życia smoków.

O Smoku Antonim, Wincentym Smoku, Smoku Zygmunta i Tortowym Smoku Urodzinowym czytała nam p. Halina Adamczyk, babcia Andrzejka przedszkolaka i jednocześnie długoletnia czytelniczka naszej biblioteki. Pani Halina chętnie przyjęła zaproszenie do czytania i zrobiła to wspaniale. Przede wszystkim wywołała wielkie zaciekawienie, bo nikt nie spodziewał się jej w bibliotece i nikt nie wiedział, że babcia Andrzejka przychodzi tu od wielu lat i wypożycza książki. Pani Halina znalazła się w tej roli znakomicie. Czytane fragmenty tekstu, pełne humoru, słuchane były z uwagą i dały dzieciom dużo śmiechu. Mieliśmy na tym spotkaniu również do rozwiązania pewne zadanie. Okazało się, że przygotowana dla dzieci ilustracja - postać smoka złożona z małych elementów „rozsypała" się jak puzzle, które trzeba było ułożyć. To zadanie nie było takie łatwe, bo po pierwsze nie mogliśmy go wykonać wszyscy naraz. Wybrane przez grupę dzieci dobrały elementy kolorami i układały najpierw brzuch smoka, potem ogon, szyję, łapy, głowę... Smok nam się „ułożył” i nie wygląda na strasznego, może ma usposobienie jak smoki z książki B. Krupskiej. Spotkanie zakończyliśmy wybranym odcinkiem filmu Sceny z życia smoków i udało się nam rozpoznać książkowych bohaterów. Już za tydzień dalszy ciąg smoczych opowieści w przedstawieniu teatralnym pt. "Co mogą  Smoki! A czego nie? Zaraz dowiesz się". 

W spotkaniu wzięły udział dzieci z Przedszkola Niepublicznego Sióstr Służebniczek NMP NP w Rudawie pod opieką wychowawczyni p. M. Skotnicznej oraz p. Karoliny Niemiec. Bardzo dziękujemy Pani Halinie Adamczyk za czytanie przedszkolakom, za jej serdeczność, ciepło i humor, którymi  obdziela dzieci i dorosłych.

Smocze opowieściSmocze opowieściSmocze opowieści

Smocze opowieściSmocze opowieściSmocze opowieści

Smocze opowieściSmocze opowieściSmocze opowieści

Smocze opowieściSmocze opowieściSmocze opowieści

Polub nas na facebooku!

Programy

 

Czytam sobie w bibliotece

 

Dyskusyjny Klub Książki

 

Dyskusyjny Klub Książki dla dzieci

 

Grupa Rękodzielnicza "Koronczarki"

 

Kosmos – nasze wielkie podwórko!

 

Program Rozwoju Bibliotek

 

Biblioteka Narodowa

 

Cyfrowe książki

 

wolnelektury.pl

 

polona.pl

 

Wyszukaj