"Biblioteka. Oczywiscie!" - XIV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

XIV Ogólnopolski Tydzień BibliotekXIV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w gminie Zabierzów

********************************************************************

8 maja 2017 r. biblioteka w Zabierzowie

Magia świata fantasy - spotkanie autorskie z Roxaną Wojtas-Tabiś dla uczniów klas 5-6 ze Szkoły Podstawowej w Zabierzowie. Autorka na przykładzie swojej książki pt. "Wybraniec" postara się przybliżyć dzieciom gatunek fantasy.

8 maja 2017 r. biblioteka w Balicach

- Biblioteka w Balicach zawsze po drodze, nie mijam wchodzę spotkanie z ilustratorką książek dla dzieci. Biblioteczny maraton z książką. W tym dniu spotykamy się z trzema grupami przedszkolnymi. Na podstawie książki M. Terlikowskiej „Wędrówki pędzla i ołówka” dzieci dowiedzą się jak powstaje ilustracja do książki. Na zakończenie zajęć pod okiem naszego gościa przedszkolaki sami stworzą swoją pierwszą książeczkę. Warsztaty odbywać się będą w cyklu Opowieści Babci Matyldy

8 maja 2017 r. biblioteka w Bolechowicach

- spotkanie autorskie z Wojciechem Jagielskim - dziennikarzem, pisarzem, korespondentem wojennym. Początek o godz. 18.00 w świetlicy środowiskowej w Bolechowicach.

9 maja 2017 r. biblioteka w Zabierzowie

- Spotkanie z Dobrą Wróżką - wizyta pierwszej grupy przedszkolaków z Przedszkola Samorządowego z Oddziałami Integracyjnymi w Zabierzowie.

9 maja 2017 r. biblioteka w Balicach

- Zaczarujmy świat – zajęcia dla I klasy SP w Balicach będą przeprowadzone na podstawie książki W. Widłaka „Syrop maga Abrakabry”. Spotkanie zorganizowane jest  w ramach akcji Czytam sobie w bibliotece i ma na celu promocję czytelnictwa wśród najmłodszych czytelników.

10 maja 2017 r. biblioteka w Rudawie

- Co mogą Smoki! A czego nie? Zaraz dowiesz się - przedstawienie teatralne w wykonaniu Teatru Otwartego T.O. przy Domu Kultury "Podgórze" dla grupy starszaków z Niepublicznego Przedszkola Sióstr Służebniczek NMP NP w Rudawie oraz dzieci z grupy przedszkolnej i uczniów klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Rudawie. Po przedstawieniu odbędą się warsztaty teatralne dla jednej z grup.

11 maja 2017 r. biblioteka w Bolechowicach

- Czary Dobrej Wróżki -  zabawa literacko-teatralna z udziałem dzieci z przedszkola Magnificat w Bolechowicach.

- Moja ulubiona postać z bajki - finał konkursu plastycznego zorganizowanego dla dzieci z przedszkola Magnificat w Bolechowicach.

13 maja 2017 r. biblioteka w Zabierzowie

- Cypr - wstrząśnięty, nie zmieszany - spotkanie z podróżnikiem Andrzejem Pasławskim. Początek o godzinie 17.00. Zapraszamy!

16 maja 2017 r. biblioteka w Zabierzowie

- Znajdź mnie i kiedyś odwiedź - spotkanie autorskie ze Zbigniewem Kołbą dla dzieci klas 2-3 ze Szkoły Podstawowej w Zabierzowie.

17 maja 2017 r. biblioteka w Zabierzowie

- Spotkanie z Dobrą Wróżką - wizyta drugiej grupy przedszkolaków z Przedszkola Samorządowego z Oddziałami Integracyjnymi w Zabierzowie.