II Gminny Konkurs Historyczny - zaproszenie do udziału

II Gminny Konkurs HistorycznySamorządowe Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów, Gminna Biblioteka Publiczna w Zabierzowie, Rada Sołecka Nielepic oraz radny Gminy Zabierzów Stanisław Dam zapraszają uczniów klas VI szkół podstawowych oraz gimnazjalistów z terenu gminy Zabierzów do udziału w II Gminnym Konkursie Historycznym pt. Inka – dziewczyna wyklęta, niezłomna, niepokonana….

Patronat nad wydarzeniem objęli:
- mgr Elżbieta Burtan - Wójt Gminy Zabierzów,
- dr Marek Lasota - Dyrektor Muzeum Armii Krajowej im. Generała Emila Fieldorfa „Nila”,
- dr hab. Filip Musiał - Dyrektor Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie.

Celem konkursu jest propagowanie patriotyzmu oraz poczucia dumy narodowej poprzez popularyzację osoby Danuty Siedzikówny „Inki”, młodej sanitariuszki i łączniczki 4 Szwadronu 5 Wileńskiej Brygady AK. Intencją organizatorów jest także zainteresowanie młodzieży najnowszą historią Polski okresu 1939-1956, a także zachowanie pamięci o bohaterskiej walce Polaków w czasie II wojny światowej i po jej zakończeniu.

Konkurs organizowany jest w dwóch kategoriach:
1. Forma plastyczna dla klas VI szkół podstawowych
2. Test wiedzy dla gimnazjalistów

Zapraszamy do udziału w konkursie!

Szczegóły udziału w konkursie określa Regulamin:

REGULAMIN DLA UCZNIÓW GIMNAZJUM.pdf

REGULAMIN DLA UCZNIÓW KLAS VI SZKOŁY PODSTAWOWEJ.pdf