Ksiązka inna niż wszystkie

Gminna Biblioteka Publiczna w Zabierzowie

13 grudnia bibliotekę w Zabierzowie odwiedziły dzieci z Oddziału Przedszkolnego z Integracyjnej Szkoły Podstawowej w Radwanowicach. Zawitała do nas grupa 6–latków pod opieką pań - Joanny Migdał-Strychalskiej i Elżbiety Łapy.

Na spotkaniu, porozmawialiśmy sobie o bibliotece i oczywiście o książkach. Dzieci poznały książkę inną niż wszystkie. Książkę bez kolorów, napisaną specjalnym alfabetem z bardzo ciekawymi i zaskakującymi ilustracjami. Była to Czarna książka kolorów.

To opowieść o małym chłopcu który nie widzi kolorów. Są one dla niego zapachami, smakami i dźwiękami. Bohater książki Tomek, zaprosił nas do poznawania kolorów wcale ich nie widząc.

Podczas zajęć dzieci opowiadały o swoich ulubionych kolorach, poznały problemy z jakimi borykają się osoby niewidome i niedowidzące oraz w jaki sposób możemy służyć im pomocą. Dzieci z zawiązanymi oczami poruszały się po bibliotece, mając za zadanie trafić do kolegi, który ich woła oraz wybierały z pudła przedmioty, które odgadywały wyłącznie za pomocą dotyku. Na zakończenie zajęć dzieci naklejając czarną plastelinę na czarne kartki tworzyły własne ilustracje do Czarnej książki kolorów.

Spotkanie było bardzo pouczające a nasi mali goście wykazały się ogromnym talentem ilustratorskim.

Dziękujemy za odwiedzimy i zapraszamy do biblioteki.

Gminna Biblioteka Publiczna w ZabierzowieGminna Biblioteka Publiczna w ZabierzowieGminna Biblioteka Publiczna w Zabierzowie