Mikołajki w świetlicy wiejskiej w Nielepicach

Mikołajki w świetlicy wiejskiej w NielepicachGrudzień to magiczny miesiąc, pełen radości, prezentów i wspólnych spotkań. Bo niby dużo pracy a święta tuż, tuż, więc musimy się ze wszystkim spieszyć, żeby zdążyć na czas. Pomimo tego jest to jednak najbardziej radosny okres w całym roku.

Przy wjeździe do Zabierzowa wita nas Aniołek, po drodze wesoło mrugają do nas świąteczne gwiazdki. Wszędzie możemy spotkać św. Mikołaja, który sprawiedliwie obdziela nie tylko grzeczne dzieci, ale również dorosłych (oczywiście tych grzecznych).  6 grudnia po Nielepicach już od rana w biskupich szatach chodził Mikołaj i roznosił prezenty, co prawda niektórzy Nielepiczanie mówili po cichu, że to sołtys Stanisław Dam w biskupim przebraniu chodzi od domu do domu i rozdaje upominki, ale jak było naprawdę to wie chyba tylko św. Mikołaj i pan Sołtys, może po prostu biskup poprosił pana Staszka, żeby mu trochę pomógł.

Wieczorem do Świetlicy Wiejskiej zostali zaproszeni wraz z rodzicami najmłodsi mieszkańcy Nielepic, oczywiście na mikołajkowym spotkaniu nie mogło zabraknąć  Klubu Seniora i Koła Gospodyń Wiejskich. Wszyscy z niecierpliwością oczekiwali przybycia najważniejszego gościa… wreszcie przyszedł, zmęczony, z wielkim workiem na plecach, usiadł na krześle… dzieci wstrzymały oddech… bo nigdy nie wiadomo czy Mikołaj jeszcze pamięta, jak to się nie zawsze było grzecznym i czasami nie słuchało się rodziców, ale wszystko było w porządku dzieci dostały mnóstwo prezentów, ochoczo śpiewały Mikołajowi piosenki i deklamowały wierszyki.

Po rozdaniu wszystkich prezentów rozpoczął się  konkurs na najładniej zaśpiewaną pastorałkę.  Najmłodsza uczestniczka miała 4 a najstarsza 73 lata. Jury w składzie:  Krystyna Florek,  Agnieszka Mleczko i  Eugeniusz Scholz podzieliło uczestników na trzy grupy wiekowe. Zwycięzcami w najmłodszej grupie był duet Michał Woźniak i Aruś Paczyński, w grupie „średniej” pierwsze miejsce zajęły siostry Natalka i Paulinka Szlachta, w grupie „najstarszej” pierwsze miejsce zajęła Marcelinka Stryjak. Po konkursowych emocjach dzieci zostały zaproszone na poczęstunek i zabawę.

Mikołajkową niespodzianką i upominkiem dla dorosłych był występ kabaretu AA w programie -  Kobiety nie zmienisz. Możesz zmienić kobietę, ale to niczego nic nie zmienia. Kabaret od paru lat działa przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Zabierzowie i bardzo chętnie bierze udział w gminnych i sołeckich wydarzeniach. W Nielepicach kabaret wystąpił w składzie: Maria Gaudyn, Klaudia Dam, Renata Jaśkowska, Michał Wróbel i Włodzimierz Mazoń.

Grudniowy wieczór w nielepickiej świetlicy był pełen radości, śmiechu i… magii.

Mikołajki w świetlicy wiejskiej w NielepicachMikołajki w świetlicy wiejskiej w NielepicachMikołajki w świetlicy wiejskiej w Nielepicach