Misiowe opowieści

Tradycyjnie tego dnia, bibliotekę odwiedziły również przedszkolaki z Przedszkola Magnificat z Bolechowic. Po miłym powitaniu, dzieci z radością opowiadały o swoich pluszowych, ukochanych misiach. Nieco później same wcieliły się w rolę wesołych niedźwiadków, urządziły sobie śniadanie na leśnej polanie, po czym zmęczone zasnęły. Po krótkiej drzemce, przyszedł czas na spotkanie z misiem Paddingtonem. Z wypiekami na twarzy, przedszkolaki słuchały o losie niedźwiadka, który przebył tak długą drogę z Peru aż do Londynu. Korzystając z ”magicznej mapy”, malowały trasę, jaką ten sympatyczny miś w niebieskim płaszczu, czerwonym kapeluszu, walizką i kanapką z marmoladą musiał pokonać, by w końcu znaleźć się na  Paddington Station. Przy okazji  odnajdowały na mapie miejsca gdzie żyją prawdziwe niedźwiedzie. Wędrując przez wszystkie kontynenty spotkaliśmy niedźwiedzia polarnego i brunatnego, zaspaną pandę i ciągle głodną koalę. Potem znów powróciliśmy do misiowych opowieści. Ogromną  sympatię i dużo śmiechu wzbudził u dzieci pomysłowy niedźwiedź, specjalista od wpadania w tarapaty Pan Brumm, bohater bardzo lubianej przez najmłodszych czytelników serii książek. Na koniec każdy przedszkolak zaprojektował zimowy sweterek dla swojego ukochanego misia.

Misiowe opowieściMisiowe opowieściMisiowe opowieści