Budżet Obywatelski Województwa Małopolskiego

Budżet Obywatelski Województwa Maołpolskiego

Rozpoczęło się głosowanie mieszkańców Małopolski na zadania zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Małopolski Budżet Obywatelski to przedsięwzięcie pionierskie, jeszcze żaden samorząd nie realizował budżetu obywatelskiego na tak szeroką skalę.

Małopolanie, którzy ukończyli 16 rok życia mogą – od 18 czerwca do 6 lipca – wybrać spośród 152 zadań najlepsze ich zdaniem pomysły. Zwycięskie projekty zrealizuje Województwo Małopolskie.

Głosować można internetowo na stronie www.bo.malopolska.pl, osobiście w Urzędzie Marszałkowskim i Agencjach Zamiejscowych oraz korespondencyjnie.

WAŻNE! Każdy z głosujących może oddać tylko jeden głos na zadanie powiatowe i jeden głos na zadanie subregionalne. Głosować można TYLKO na zadania dotyczące powiatu i subregionu, który się zamieszkuje.

Budżet Obywatelski Województwa Maołpolskiego Poniżej link do pobrania pełnej listy zgłoszonych projektów

152 Zadania do głosowania z Krakowskiego Obszaru Metropolitarnego.pdf

Na liście znajdują się zadania, w których udział biorą Gmina Zabierzów oraz Samorządowe Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów.

1. Zadanie subregionalne - Poprawa bezpieczeństwa na drogach wojewódzkich w gminach Biskupice, Czernichów, Kocmyrzów-Luborzyca, Liszki, Skawina, Zabierzów i Zielonki (SKOMI036)

Zadanie polega na wykonaniu szeregu inwestycji poprawiających bezpieczeństwo pieszych (budowa przejść dla pieszych, chodników, zatok autobusowych).

2. Zadanie powiatowe - Zabierzowskie koncertowanie (PKRAK031)

Celem zadania jest przeprowadzenie cyklu dziesięciu koncertów w sali widowiskowej Samorządowego Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów. Widowiska te będą miały charakter kulturalny, a ich celem będzie integracja międzypokoleniowa, poszerzenie spektrum muzycznego oraz propagowanie Gminy Zabierzów również poza jej granicami. Muzyka prezentowana podczas koncertów będzie urozmaicona, tak aby każda grupa wiekowa odnalazła dźwięki, które jej odpowiadają. W projekcie szczególnie uwzględniona zostanie grupa seniorów 50+, jako grupa mogąca zintegrować młodsze pokolenia mieszkańców oraz przybyłych gości. Prezentowane zespoły będą reprezentować muzykę folkloru regionalnego oraz uwspółcześnionego również w nowych aranżacjach, jazz, muzykę rozrywkową oraz poezję śpiewaną. Cykl spotkań ma być jednocześnie wydarzeniami kulturalnymi, ale także edukacyjnymi. Po koncertach przewidywany jest czas na dyskusję oraz tzw. rozmowy w kuluarach z występującymi artystami. Efektem będzie aktywizacja, integracja oraz zagospodarowanie czasu różnym grupom wiekowym. Brak opłat za wstęp pozwoli większej grupie uczestniczyć w wydarzeniach.

Wszystkich uprawnionych zachęcamy do głosowania!

Kliknij poniższy baner aby dowiedzieć się więcej