Pluszowe misie - miękkie, puchate…

Pluszowe misie - miękkie, puchate...Jak co roku Biblioteka w Bolechowicach zaprosiła dzieci z Przedszkola Magnificat na  wspólne świętowanie z okazji Dnia Pluszowego Misia. Jak zawsze razem z dziećmi przybył zacny miś Pacuś. Ten sympatyczny miś już od wielu lat „przyprowadza” do biblioteki kolejne roczniki przedszkolaków.

Trzeba przyznać, że jak na swoje lata, Pacuś jest w znakomitej formie. Tego dnia biblioteka zamieniła się w prawdziwy teatr. Kiedy wszyscy zajęli swoje miejsca na widowni, z głębi sceny rozległ się tajemniczy głos, rozpoczęło się przedstawienie pt. „Kłopoty Misia Zdzisia”. Jego bohaterem był tytułowy miś Zdziś, który zagubił się przebywając na wakacjach w Krakowie u swej Cioci Smoczycy. Jak łatwo można się domyślić od tej pory czyhało na niego wiele niebezpieczeństw i trudnych sytuacji. Jednak dzięki swej asertywności miś poradził sobie z napotkanym Złośliwkiem, a życzliwość i rady wesołej Zosi pomogły mu w bezpiecznym powrocie do Cioci Smoczycy. W trakcie spektaklu nie zabrakło pouczających dialogów, wesołych i żartobliwych powiedzonek... Były także wspólne śpiewy i tańce… a  na zakończenie naszego spotkania „Motylki” i „Słoneczka” pięknie zaśpiewały piosenkę o swoim ulubieńcu – misiu Pacusiu.

Dzięki edukacyjnej i interaktywnej formie przedstawienia, dzieci bawiąc się, poznały zasady zachowania się w trudnych sytuacjach.

Dzień Pluszowego Misia był również znakomitą okazją, aby zapoznać dzieci z naszą biblioteką i przybliżyć literaturę, której  bohaterami są najróżniejsze misie świata.

„Kłopoty misia Zdzisia” – przedstawili aktorzy z Teatru Moralitet z Krakowa.

Pluszowe misie - miękkie, puchate...Pluszowe misie - miękkie, puchate...Pluszowe misie - miękkie, puchate...

Pluszowe misie - miękkie, puchate...Pluszowe misie - miękkie, puchate...Pluszowe misie - miękkie, puchate...

Pluszowe misie - miękkie, puchate...Pluszowe misie - miękkie, puchate...Pluszowe misie - miękkie, puchate...

Pluszowe misie - miękkie, puchate...Pluszowe misie - miękkie, puchate...

Polub nas na facebooku!

Programy

 

Czytam sobie w bibliotece

 

Dyskusyjny Klub Książki

 

Dyskusyjny Klub Książki dla dzieci

 

Grupa Rękodzielnicza "Koronczarki"

 

Kosmos – nasze wielkie podwórko!

 

Program Rozwoju Bibliotek

 

Biblioteka Narodowa

 

Cyfrowe książki

 

wolnelektury.pl

 

polona.pl

 

Wyszukaj