Poczuć kolory…

Czarna książka kolorówW piątek 13 listopada bibliotekę w Balicach odwiedziły dzieci z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Balicach. Na spotkaniu, porozmawialiśmy sobie o bibliotece, księgarni i oczywiście o książkach. Dzieci poznały książkę inną niż wszystkie. Książkę bez kolorów napisaną specjalnym alfabetem, z bardzo ciekawymi i zaskakującymi ilustracjami. Była to Czarna książka kolorów.

To opowieść o małym chłopcu który nie widzi kolorów. Są one dla niego zapachami, smakami i dźwiękami. Bohater książki Tomek, zaprosił nas do poznawania kolorów wcale ich nie widząc.

Podczas zajęć dzieci opowiadały o swoich ulubionych kolorach. Z zawiązanymi oczami poruszały się po bibliotece, mając za zadanie trafić do kolegi, który ich woła oraz wybierały z pudła przedmioty, które odgadywały wyłącznie za pomocą dotyku. Na zakończenie zajęć dzieci naklejając czarną plastelinę na czarne kartki tworzyły własne ilustracje do Czarnej książki kolorów.

Spotkanie było bardzo pouczające a dzieci wykazały się ogromnym talentem ilustratorskim. Dziękujemy za odwiedzimy i zapraszamy do biblioteki.

Czarna książka kolorówCzarna książka kolorówCzarna książka kolorów

Czarna książka kolorówCzarna książka kolorówCzarna książka kolorów

Polub nas na facebooku!

Programy

 

Czytam sobie w bibliotece

 

Dyskusyjny Klub Książki

 

Dyskusyjny Klub Książki dla dzieci

 

Grupa Rękodzielnicza "Koronczarki"

 

Kosmos – nasze wielkie podwórko!

 

Program Rozwoju Bibliotek

 

Biblioteka Narodowa

 

Cyfrowe książki

 

wolnelektury.pl

 

polona.pl

 

Wyszukaj