Zaproszenie na wieczór poezji śpiewanej w bibilotece w Rudawie

Jesienią góry są najszczerszeBiblioteka Publiczna w Rudawie zaprasza na wieczór poezji śpiewanej pt. Jesienią góry są najszczersze w wykonaniu Piotra Bycia, który odbędzie się w środę, 4 listopada o godzinie 19.00.

Piotr Być - organista w kościele p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie, autor tekstów i muzyki - o sobie:

Poezją śpiewaną zainteresowałem się już w czasach szkolnych. Ze szkoły zabrano nas na film "Ostatni dzwonek" M. Łazarkiewicz, gdzie po raz pierwszy usłyszałem piosenki Przemysława Gintrowskiego i Jacka Kaczmarskiego, które zrobiły na mnie ogromne wrażenie. To zainspirowało mnie do zgłebiania tematu. Poznałem piosenki Wolnej Grupy Bukowina, Starego Dobrego Małżeństwa i tak powoli zacząłem sięgać po utwory z tekstami Edwarda Stachury czy Wojciecha Bellona o górach, oraz po tak zwane piosenki "turystyczne". Teksty zaczął pisać mój kuzyn, a ja towarzyszyłem mu na gitarze. Pod jego wpływem podjąłem próby pisania własnych i tak to się potoczyło... Powstało w sumie kilkadziesiąt piosenek w większości o tematyce górskiej. Teraz po latach postanowiłem wrócić do nich i spojrzeć na nie z innej perspektywy.

Polub nas na facebooku!