"Babcine opowieści" - spotkanie z dziećmi w Gminnej Bibliotece Publicznej w Zabierzowie

"Babcine opowieści" - spotkanie z dziećmi w Gminnej Bibliotece Publicznej w ZabierzowieCzwartkowy poranek był wyjątkowo chmurny, deszczowy i ponury, ale dla naszych dzielnych „zerówkowiczów” wcale nie było to przeszkodą w dotarciu do biblioteki, od razu zrobiło się kolorowo, gwarno i radośnie. Bohaterem spotkania był Plastuś. W specjalnie na ten cel przygotowanym przytulnym babcinym pokoiku dzieci wysłuchały opowieści jak powstał Plastusiowy pamiętnik.

Później obejrzały stare zapomniane przybory szkolne takie jak: atrament, stalówka, obsadka i drewniany piórnik z przegródkami. Wizyta wnucząt u babci prawie zawsze kończy się słodkim poczęstunkiem, więc i u nas nie mogło być inaczej. „Biblioteczna babcia” oczywiście przygotowała słodkie „co nieco”, ale dzieci same w trakcie zabawy w „ciepło – zimno” musiały odnaleźć schowane słodkości ukryte w babcinej spiżarni. Radości, biegania i śmiechu było mnóstwo, oprócz słodyczy znaleźliśmy również zakładki do książek z Plastusiem i godzinami otwarcia biblioteki. Potem nasi mali goście poznawali księgozbiór, oglądali książeczki dla dzieci lub częstowali się „herbatką na niby” w babcinym pokoju. Spotkanie minęło w bardzo miłej atmosferze, już umówiliśmy się na grudniowe opowieści. 

Babcine opowieści to nowy cykl spotkań dla dzieci z kasy „0” organizowanych przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Zabierzowie. Ideą tych spotkań jest przypomnienie i propagowanie  zapomnianych, pięknie ilustrowanych, pełnych mądrego przekazu bajek i opowiadań takich autorów jak Jan Brzechwa, Julian Tuwim, Aleksander Fredro czy Maria Konopnicka. 

W naszej epoce, w której dar opowiadania stał się zapomnianą sztuką, a króluje amatorska socjologia i powierzchowna psychologia, dziecko jest wciąż niezależnym czytelnikiem polegającym wyłącznie na swoim smaku. Nazwiska i autorytety nic dla niego nie znaczą. Literatura piękna dla dorosłych rozpadła się na kawałki, a książki dla dzieci będą jeszcze długo ostatnią skarbnicą ciekawej fabuły, logiki, wiary w rodzinę, w Boga, w prawdziwy humanizm.

Isaac Bashevis Singer  

"Babcine opowieści" - spotkanie z dziećmi w Gminnej Bibliotece Publicznej w Zabierzowie"Babcine opowieści" - spotkanie z dziećmi w Gminnej Bibliotece Publicznej w Zabierzowie"Babcine opowieści" - spotkanie z dziećmi w Gminnej Bibliotece Publicznej w Zabierzowie

"Babcine opowieści" - spotkanie z dziećmi w Gminnej Bibliotece Publicznej w Zabierzowie"Babcine opowieści" - spotkanie z dziećmi w Gminnej Bibliotece Publicznej w Zabierzowie"Babcine opowieści" - spotkanie z dziećmi w Gminnej Bibliotece Publicznej w Zabierzowie

Polub nas na facebooku!

Programy

 

Czytam sobie w bibliotece

 

Dyskusyjny Klub Książki

 

Dyskusyjny Klub Książki dla dzieci

 

Grupa Rękodzielnicza "Koronczarki"

 

Kosmos – nasze wielkie podwórko!

 

Program Rozwoju Bibliotek

 

Biblioteka Narodowa

 

Cyfrowe książki

 

wolnelektury.pl

 

polona.pl

 

Wyszukaj