Kuki kontra Ikuk

OKuki kontra Ikukstatnie przedwakacyjne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci przy Bibliotece Publicznej w Bolechowicach odbyło się w klimacie magii i fantastycznych przygód. Wszystko to za sprawą naszej czerwcowej lektury. Tym razem dyskutowaliśmy o powieści Pojedynek Andrzeja Maleszki z jego bestsellerowej serii Magiczne Drzewo.

Jak przyznali młodzi klubowicze książka  wciągnęła ich już od pierwszej strony. Dla większości z nich było to pierwsze spotkanie z Kukim, Gabi, Blumkiem i Budyniem, bohaterami Magicznego drzewa. Naszą dyskusję rozpoczęliśmy od historii magicznego dębu powalonego przez szalejącą burzę, by zaraz potem wraz z bohaterami książki podążyć do zamku na wyspie, gdzie odbywał się obóz szachowy. To tutaj Kuki  odnajduje szachy obdarzone magiczną mocą i wyczarowuje swojego klona, by ten zastępował go w nudnych zajęciach.

Klon okazuje się jednak  bardzo niebezpieczną istotą. Zdobywa czarne figury za pomocą których można wyczarować tylko złe rzeczy. Tworzy gigantycznego robota, żywe labirynty i zmienia ludzi w dziwne stworzenia. Na niesamowitej wyspie Kuki, Gabi i Blubek muszą stoczyć niebezpieczną walkę, w której ważną rolę odegra, mówiący ludzkim głosem, niezwykle sympatyczny pies o imieniu Budyń.

Przygody bohaterów Pojedynku zafascynowały wszystkich klubowiczów i każdy z nich odnalazł w książce swoją ulubioną postać.

Warto dodać, że i na naszym spotkaniu nie zabrakło czarodziejskich szachów. Każdy mógł wybrać sobie dowolną figurę szachową i wypowiedzieć swoje życzenie. Jak się okazało, wszyscy wybrali białe pionki, bo tylko one mogą wyczarować same dobre rzeczy.

Kuki kontra IkukKuki kontra IkukKuki kontra Ikuk

Kuki kontra IkukKuki kontra IkukKuki kontra IkukKuki kontra Ikuk