Winter – czworonogi indywidualista

Winter – czworonogi indywidualistaCzy świat z psiej perspektywy jest równie ciekawy, jak świat ludzi? Na to pytanie staraliśmy się odpowiedzieć podczas kwietniowego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci w bibliotece w Bolechowicach. Pretekstem do takiej rozmowy była książka Katarzyny Terechowicz i Wojciecha Cesarza pt. Pamiętnik grzecznego psa.

Jej bohaterem a zarazem narratorem jest młodziutki alaskan malamut o imieniu Winter, który pewnego dnia opuszcza prestiżową hodowlę i trafia do bardzo miłej rodziny. Od tego czasu stajemy się świadkami niezwykłych poczynań – często destrukcyjnych – wesołego, pełnego niespożytej energii pieska. Pogryzione buty, powywracane krzesła, potłuczona zastawa – to tylko niektóre z wybryków rezolutnego Wintera. Dzieciom bardzo przypadła do gustu nasza kwietniowa lektura, w której odnalazły sceny „prosto z życia” swoich czworonogich pupilków.

Kwietniowe spotkanie było niezwykle pracowite, po lekturze książki, rozpoczęliśmy próby do naszego majowego przedstawienia, opartego na jednej z naszych klubowych lektur. Tytuł przedstawienia na razie pozostaje tajemnicą, ma to być niespodzianka dla rodziców oraz koleżanek i kolegów naszych dzielnych klubowiczów.

Dzięki przychylności bolechowickiej parafii, próby odbywają się na prawdziwej scenie w „Wikarówce”, która na czas finałowego przedstawienia przemieni się w…

Winter – czworonogi indywidualistaWinter – czworonogi indywidualistaWinter – czworonogi indywidualista

Winter – czworonogi indywidualistaWinter – czworonogi indywidualista

Polub nas na facebooku!