Historie z gawry

Historie z gawryKiedy dzieci z Dyskusyjnego Klubu Książki, przyszły do biblioteki w Bolechowicach na kolejne spotkanie, już na korytarzu zauważyły tajemnicze ślady łap, zakończone ostrymi pazurami. Ślady wyraźnie prowadziły do naszej biblioteki. Wchodzimy? - zapytała Pani Maria swoich pierwszoklasistów, których miny były bardzo niepewne. Ciekawość jednak wzięła górę i po chwili wszyscy zajęli swoje miejsca. Dzieciom dość szybko udało się wypatrzyć, że tajemnicze ślady wiodą do zacisznego kącika biblioteki. Idąc ich tropem odkryły, że w znajdującym się tam dużym pudle, wypełnionym kolorowymi szmatkami i szeleszczący papierem, zagościł mały, rezolutny niedźwiadek.

Jak się wkrótce okazało, był to sympatyczny Kuba, bohater książki Renaty Kijowskiej pt. Kuba niedźwiedź. Opowieści z gawry. Na samym początku dzieci postanowiły przygotować niedźwiadkowi leśny apartament, w którym spokojnie mógłby doczekać wiosny. W ruch poszły więc nożyczki, papier, gałązki, leśny mech… i tak wkrótce powstała przytulna i bezpieczna gawra, w której zamieszkał nasz Kuba. Teraz już spokojnie mogliśmy oddać się naszej lekturze, dzięki której przenieśliśmy się do pięknego lasu, gdzie zwierzęta potrafią mówić. Towarzysząc bohaterom książki – ciekawskiemu Kubie i jego bratu Beniowi, a także narwanej Wiórze i liskowi Staszkowi, przeżyliśmy moc ciekawych przygód i dowiedzieliśmy się również wielu ciekawych rzeczy z życia prawdziwych niedźwiedzi.

Historie z gawryHistorie z gawryHistorie z gawry

Polub nas na facebooku!