Kosmos prosto z kuchni

Kiedy wszystkie układy słoneczne były już gotowe, zachwytom nie było końca. A ileż było radości, kiedy dzieci dowiedziały się, że zbudowany przez siebie kosmos można skonsumować! Smaczne i zdrowe ciała niebieskie szybko zniknęły ze swoich orbit. Pozostał do spałaszowania zapomniany gwiezdny pył, który czekał w kolorowym pudełeczku, gdzieś w kąciku kosmicznej spiżarni. Chętnych do spróbowania na początku nie było, bo ktoś rozpoznał, że to …pieprz. W końcu jeden śmiałek wziął na język małe, czarne ziarenko, rozgryzł je i jeszcze się uśmiechnął, wtedy amatorów gwiezdnego pyłu pojawiło się więcej. O dziwo… potem do pamiątkowego zdjęcia wszyscy mieli bardzo wesołe i zadowolone miny. Po takich kuchennych rewolucjach w kosmosie, mali szefowie kuchni udali się na spacer, by odetchnąć przed następną przygodą.

Kosmos nasze wielkie podwórkoKosmos nasze wielkie podwórkoKosmos nasze wielkie podwórko

Kosmos nasze wielkie podwórkoKosmos nasze wielkie podwórko

Kosmos nasze wielkie podwórkoKosmos nasze wielkie podwórko

Kosmos nasze wielkie podwórko

Projekt dofinansowany przez Fundację BGK

w programie „Na dobry początek!