"Maja na tropie jaja" - spotkanie w ramach projektu "Czytam sobie w bibliotece"

Czytam sobie w bibliotece28 października w naszej bibliotece odbyło się kolejne spotkanie z dziećmi w ramach projektu Czytam sobie w bibliotece. Tym razem zajęcia dotyczyły wszystkiego co związane z podróżowaniem. Inspiracją zajęć była książeczka „Maja na tropie jaja” Rafała Witka, w której tytułowa bohaterka pomaga spotkanej papudze odnaleźć zaginione jajo, podróżując różnymi środkami lokomocji aż na drugi koniec świata.

Więcej...

Czytam sobie w bibliotece

Czytam sobie w bibliotece"Czytam sobie w bibliotece" to program organizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej mający na celu promocję czytelnictwa wśród najmłodszych czytelników - dzieci w wieku 5-8 lat. 

900 bibliotek szkolnych i publicznych (w tym i nasza biblioteka), które pierwsze zgłosiły chęć udziału w przedsięwzięciu, otrzymało komplet książek z serii „Czytam sobie” Wydawnictwa Egmont wraz ze scenariuszami do zajęć z dziećmi oraz materiałami promocyjnymi, a także dostęp do filmów instruktażowych. Na podstawie tych materiałów bibliotekarze zorganizują zajęcia, na których dzieci w twórczy sposób zinterpretują literaturę korzystając z takich form wyrazu jak film, animacja, plastyka czy teatr. Efekty tych działań zostaną upowszechnione w środowisku szkolnym i bibliotecznym. Dzięki temu projektowi bibliotekarki i bibliotekarze zdobędą nowe narzędzia, umiejętności i wiedzę do prowadzenia zajęć animacyjnych wokół literatury, biblioteki wzbogacą swoje księgozbiory i staną się miejscem aktywności lokalnej, dzieci natomiast zdobędą i rozwiną nowe umiejętności, a przede wszystkim zaczną kojarzyć czytanie z przyjemnością.

Planujemy spotkania z uczniami klas drugich i trzecich S.P. w Zabierzowie, a tematy tych spotkań "krążyć" będą wokół książeczek z serii "Czytam sobie".

Czytam sobie w biblioteceCzytam sobie w biblioteceCzytam sobie w biblioteceCzytam sobie w bibliotece

Czytam sobie w biblioteceCzytam sobie w biblioteceCzytam sobie w bibliotece

Po każdym spotkaniu pojawiać się będą krótkie fotorelacje, dlatego gorąco zachęcamy do odwiedzania naszej strony internetowej.  

Polub nas na facebooku!

Programy

 

Czytam sobie w bibliotece

 

Dyskusyjny Klub Książki

 

Dyskusyjny Klub Książki dla dzieci

 

Grupa Rękodzielnicza "Koronczarki"

 

Kosmos – nasze wielkie podwórko!

 

Program Rozwoju Bibliotek

 

Biblioteka Narodowa

 

Cyfrowe książki

 

wolnelektury.pl

 

polona.pl

 

Wyszukaj