"Proszę bardzo" Andy Rottenberg w Dyskusyjnym Klubie Książki

"Bardzo proszę" Andy Rottenberg w Dyskusyjnym Klubie KsiążkiPaździernikowe spotkanie DKK w bibliotece w Bolechowicach poświęciliśmy na dyskusję o książce pt. Proszę bardzo Andy Rottenberg. Autorka - znana historyk sztuki, wieloletnia dyrektorka warszawskiej Zachęty, napisała książkę, której narracja zbudowana jest na bardzo osobistych przeżyciach. Już sam tytuł, który zdaje się mówić - proszę, oto moja historia, można odczytać jako zapowiedź  pokazania siebie w sposób szczery i odważny.

W książce Andy Rottenberg teraźniejszość przeplata się z przeszłością. Wspomnienie dzieciństwa spędzonego w Nowym Sączu, dorastanie w Legnicy, praca w Zachęcie, organizowanie wystaw międzynarodowych a także trudne relacje rodzinne, uzależnienie syna od narkotyków, jego zaginięcie i śmierć, to tylko niektóre wątki tej znakomitej, autobiograficznej książki. Nie mniej interesująca jest również   historia poszukiwania rosyjsko - żydowskich korzeni autorki i próba dotarcia do jeszcze żyjących członków rodziny rozsianej po całym świecie. Ta, sięgająca kilku pokoleń podróż w czasie, a zarazem podróż w głąb siebie, jest dla autorki swego rodzaju terapią w walce z depresją.

Nasza październikowa lektura - w zgodnej opinii uczestniczek spotkania - to znakomicie napisana książka, która doskonale oddaje osobowość jej autorki, kobiety dojrzałej, świadomej siebie, twardo stąpającej po ziemi, ale też nie pozbawionej wrażliwości i ciepła.

Zapraszamy na spotkanie 29 listopada o godz. 19.00. Tematem dyskusji będzie powieść Traktat o łuskaniu fasoli Wiesława Myśliwskiego.

"Bardzo proszę" Andy Rottenberg w Dyskusyjnym Klubie Książki"Bardzo proszę" Andy Rottenberg w Dyskusyjnym Klubie Książki