"Nieważkość" Julii Fiedorczuk w Dyskusyjnym Klubie Książki

"Nieważkość" Julii Fiedorczuk w Dyskusyjnym Klubie KsiążkiZ całą pewnością kwietniowa lektura pozostanie na długo w pamięci uczestniczek Dyskusyjnego Klubu Książki w bibliotece w Bolechowicach. Zapowiadana jako pełna tajemnic opowieść o poszukiwaniu duchowej wolności Nieważkość Julii Fiedorczuk wywarła na wszystkich duże wrażenie.

Jest to historia trzech kobiet, które łączy przeszłość, wszystkie dorastały tym samym podwarszawskim miasteczku, u schyłku PRL-u. Zuzanna, dzisiaj dobrze sytuowana warszawianka pracuje w agencji reklamowej. Jej rodzina nie tak dawno osiągnęła awans społeczny i córka musi sprostać mieszczańskim ambicjom matki. Helena, matka dwójki dzieci, sprząta w ośrodku wypoczynkowy, choć kiedyś chciała zostać projektantką mody. Bezdomna Ewa, córka lokalnej dziwaczki zwanej "Łysą Marią", błąka się po ulicach w poszukiwaniu alkoholu i miejsca do spania. Jest jeszcze Mirek, cichy, wycofany chłopiec, który stał się  obiektem drwin rówieśników. Gdy popełnia samobójstwo, każda z dziewczyn z jakiegoś powodu czuje się temu winna, wkrótce ich drogi się rozchodzą…

Dyskusja o książce, dostarczyła nam sporo emocji. Ta gorzka opowieść, pełna retrospekcji i niedopowiedzeń, często pozostawiająca czytelnika w sferze domysłów, prozatorska a jednocześnie poetycka uzyskała zarówno w opiniach jak i ocenach uczestniczek spotkania, wielkie uznanie.

Zapraszamy na kolejne spotkanie 30 maja o godz. 19.00 Tematem dyskusji będzie Tylko Lola Jarosława Kamińskiego.

"Nieważkość" Julii Fiedorczuk w Dyskusyjnym Klubie Książki"Nieważkość" Julii Fiedorczuk w Dyskusyjnym Klubie Książki

Polub nas na facebooku!

Programy

 

Czytam sobie w bibliotece

 

Dyskusyjny Klub Książki

 

Dyskusyjny Klub Książki dla dzieci

 

Grupa Rękodzielnicza "Koronczarki"

 

Kosmos – nasze wielkie podwórko!

 

Program Rozwoju Bibliotek

 

Biblioteka Narodowa

 

Cyfrowe książki

 

wolnelektury.pl

 

polona.pl

 

Wyszukaj