Konkurs grantowy "Aktywna Biblioteka" rozstrzygnięty

PRBGminna Biblioteka Publiczna w Zabierzowie wraz z filiami Balicach Bolechowicach i Rudawie aplikowała do Konkursu Grantowego "Aktywna Biblioteka", który realizowany jest przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce (link) i jest skierowany do bibliotek uczestniczących w III rundzie Programu Rozwoju Bibliotek. Każda z bibliotek mogła ubiegać się o dwa granty, w kwocie do 4500 zł. każdy. Oba nasze projekty zyskały akceptację komisji konkursowej (uzyskaliśmy 94 punkty na 100 możliwych).

Lista finalistów konkursu "Aktywna Biblioteka":

W związku z tym zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w naszych projektach:

1. "Przekaż dalej, czyli sztuka wzbogaca i łączy pokolenia” - projekt adresowany do osób dorosłych i gimnazjalistów. Na spotkaniach z twórcami ludowymi będziemy się mogli nauczyć sztuki koronkarskiej i haftu. Spotkania będą się odbywać w bibliotekach w Rudawie i Zabierzowie.

Przekaż dalej czyli sztuka wzbogaca i łączy pokolenia

Kliknij i poznaj szczegóły projektu

2. „Na warsztacie pejzaż!” - projekt skierowany do młodzieży w wieku 13 – 15 lat. W ramach tego projektu będą zorganizowane wakacyjne wycieczki po podkrakowskich dolinkach i jaskiniach, warsztaty fotograficzne i wystawy w bibliotece.

Na warsztacie pejzaż

Kliknij i poznaj szczegóły projektu

Uczestnicy projektów nie ponoszą żadnych kosztów!!!

PRB