Zakończenie projektów

We wrześniu dobiegły końca oba projekty realizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Zabierzowie, w ramach Konkursu Grantowego "Aktywna biblioteka".

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz wszystkim osobom, które włączyły się w organizację spotkań, zajęć czy wycieczek.

Przebieg projektów można obejrzeć na profilach facebookowych:

Przekaż dalej, czyli sztuka wzbogaca i łączy pokolenia

Na warsztacie pejzaż

Konkurs grantowy "Aktywna Biblioteka" rozstrzygnięty

PRBGminna Biblioteka Publiczna w Zabierzowie wraz z filiami Balicach Bolechowicach i Rudawie aplikowała do Konkursu Grantowego "Aktywna Biblioteka", który realizowany jest przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce (link) i jest skierowany do bibliotek uczestniczących w III rundzie Programu Rozwoju Bibliotek. Każda z bibliotek mogła ubiegać się o dwa granty, w kwocie do 4500 zł. każdy. Oba nasze projekty zyskały akceptację komisji konkursowej (uzyskaliśmy 94 punkty na 100 możliwych).

Lista finalistów konkursu "Aktywna Biblioteka":
http://www.biblioteki.org/pl/dla_uczestnikow/konkursy_grantowe_ii/konkurs_grantowy_aktywna_biblioteka

W związku z tym zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w naszych projektach:

1. "Przekaż dalej, czyli sztuka wzbogaca i łączy pokolenia” - projekt adresowany do osób dorosłych i gimnazjalistów. Na spotkaniach z twórcami ludowymi będziemy się mogli nauczyć sztuki koronkarskiej i haftu. Spotkania będą się odbywać w bibliotekach w Rudawie i Zabierzowie.

 Przekaż dalej czyli sztuka wzbogaca i łączy pokolenia

Kliknij i poznaj szczegóły projektu


2. „Na warsztacie pejzaż!” - projekt skierowany do młodzieży w wieku 13 – 15 lat. W ramach tego projektu będą zorganizowane wakacyjne wycieczki po podkrakowskich dolinkach i jaskiniach, warsztaty fotograficzne i wystawy w bibliotece.

Na warsztacie pejzaż

Kliknij i poznaj szczegóły projektu


Uczestnicy projektów nie ponoszą żadnych kosztów!!! 


PRB

Szkolenia z tworzenia planu rozwoju biblioteki zakończone

PRBOd października 2013 r. do marca 2014 r. pracownicy bibliotek publicznych, biorących udział w III rundzie Programu Rozwoju Bibliotek, zostali podzieleni na trzy grupy (nasza biblioteka wraz z bibliotekami z Biskupic, Lanckorony i Waksmundu znalazła się w grupie nr 3) i uczestniczyli w pięciu dwudniowych sesjach szkoleniowych, poświęconych m.in. tworzeniu planu rozwoju ich placówek na najbliższe lata. Szkolenia odbywały się w Zielonkach w Hotelu Twierdza pod kierunkiem trenerki Wioletty Gawrońskiej.

Na ostatnich zajęciach pracownicy biblioteki gminy gospodarza sprawili wszystkim niespodziankę i pojawili się na ostatnich zajęciach 12-13 marca 2014 r. w strojach ludowych.Fotografie pochodzą ze strony http://www.biblioteki.org

PRBPRBPRB

PRBPRBPRB

Gminna Biblioteka Publiczna w Zabierzowie w III rundzie Programu Rozwoju Bibliotek

PRBW roku 2013 Gminna Biblioteka Publiczna w Zabierzowie wraz z filiami w Balicach, Bolechowicach i Rudawie zakwalifikowała się do trzeciej rundy Programu Rozwoju Bibliotek stworzonego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności i Fundację Billa i Melindy Gatesów.

Dzięki temu każda z filii otrzymała urządzenie wielofunkcyjne (drukarka, skaner i ksero) oraz dwa komputery z dostępem do internetu dla czytelnika wyposażone w kamerę i słuchawki z mikrofonem a biblioteka gminna oprócz urządzenia wielofunkcyjnego otrzymała laptopa oraz projektor multimedialny wraz z ekranem.

Zainteresowanym podajemy link do wyników rekrutacji III rundy Programu Rozwoju Bibliotek:

http://www.biblioteki.org/pl/dla_uczestnikow/komunikaty/czytaj/2433  

Polub nas na facebooku!

Programy

 

Czytam sobie w bibliotece

 

Dyskusyjny Klub Książki

 

Dyskusyjny Klub Książki dla dzieci

 

Grupa Rękodzielnicza "Koronczarki"

 

Kosmos – nasze wielkie podwórko!

 

Program Rozwoju Bibliotek

 

Biblioteka Narodowa

 

Cyfrowe książki

 

wolnelektury.pl

 

polona.pl

 

Wyszukaj