DKK dla dzieci w bibliotece w Bolechowicach - Mali bohaterowie

dkCzy żeby zostać bohaterem, trzeba dokonywać nadludzkich czynów i mieć wielką moc? – odpowiedzi na to pytanie poszukiwali mali dyskutanci z Dyskusyjnego Klubu Książki, podczas kolejnego spotkania w bibliotece w Bolechowicach. Pomogli im w tym bohaterowie książki  Barbary Gawryluk - Przemek, Karolinka, duży Damian, Kuba, Iza i Nikola, którzy wiedzieli jak się zachować, kiedy potrzebna była pomoc.

Uratowali życie ludziom znajdującym się w niebezpieczeństwie… na początku  tytuł lutowej lektury był dla wszystkich tajemnicą. Dopiero po rozwiązaniu krzyżówki okazało się, że lekturą lutego jest książka „Mali bohaterowie”. Historie w niej opowiedziane wywarły na wszystkich ogromne wrażenie. Dojrzałe i odpowiedzialne zachowania małych bohaterów, uświadomiły dzieciom jak ważne jest, aby każde z nich znało swój adres zamieszkania oraz numery telefonów ratunkowych, ponieważ wiedza ta, a także opanowanie i odwaga są niezbędne w sytuacji zagrożenia. Dzięki książce Barbary Gawryluk mali klubowicze uwierzyli również, że tak niewiele czasem potrzeba, aby zostać prawdziwym bohaterem. Najbardziej poruszające historie, dzieci przedstawiły na stworzonych przez siebie obrazach.

Tekst: Z. Walczak

dkdkdkdkdkdkdkdkdk