Bal nad Bale - Bajkowy bal w Balickiej bibliotece

balW czwartek 13 lutego, w naszej filii w Balicach gościliśmy dwie grupy przedszkolaków z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Balicach. Pozostając w temacie trwającego karnawału, zaprosiliśmy dzieci na bajkowy bal.

Sala balowa w Pałacu Pięknej i Bestii, początkowo była pusta, ale gdy dzieci odpowiadały na przygotowane pytania i zagadki, zapełniła się wspaniałymi gośćmi. Kopciuszek, Czerwony Kapturek, Koziołek Matołek i wielu, wielu innych przybyszów z bajkowych światów, wspólnie z przedszkolakami, urządziło karnawałowy bal. Dzieci biorące udział w zajęciach, wykazały się ogromną znajomości bajek, stąd przygotowane zagadki nie sprawiały im najmniejszych trudności. Przy okazji zajęć przywołaliśmy także karnawałowe zwyczaje oraz porozmawialiśmy o najważniejszych miejscach gdzie co roku odbywają się karnawałowe fiesty. A gdy sala balowa była już pełna, przypomnieliśmy sobie bajkę o Kopciuszku, który na wspaniałym balu, poznał swojego przyszłego męża czyli Księcia z bajki.

Zajęcia odbyły się w ramach cyklu “Biblioteczne Czytanki” oparte były o autorski scenariusz Elżbiety Mazur, a  zajęcia prowadziła Anna Domagała. 

Tekst: A.Domagała

balbalbalbalbalbalbalbalbalbalbalbalbal

Polub nas na facebooku!

Programy

 

Czytam sobie w bibliotece

 

Dyskusyjny Klub Książki

 

Dyskusyjny Klub Książki dla dzieci

 

Grupa Rękodzielnicza "Koronczarki"

 

Kosmos – nasze wielkie podwórko!

 

Program Rozwoju Bibliotek

 

Biblioteka Narodowa

 

Cyfrowe książki

 

wolnelektury.pl

 

polona.pl

 

Wyszukaj