Jak powstaje książka – czyli kolejna odsłona „Przygód pędzla i ołówka”

pTuż przed Świętami, 19 grudnia w naszej filii w Balicach, odbyły się ostatnie w tym roku zajęcia z dziećmi. Tym razem odwiedziły nas dzieci z Klasy 1A i 1B, uczęszczające do Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Baliach.

Przygotowana prezentacja, podzielona była na dwie części. Z pierwszej dzieci dowiedziały się jakie są kolejne etapy powstawania książki. Odpowiedzieliśmy zatem na pytania gdzie autor udaje się ze swoim pomysłem na książkę, czym zajmuje się ilustrator oraz gdzie wędruje książka zanim trafi do biblioteki. Druga część zajęć, należała do opisanych przez Marię Terlikowską przygód Pędzla i Ołówka. Klasyczna historia, ilustrowana była przez Janusza Stannego i to właśnie jego oryginalne rysunki mogły zobaczyć dzieci. Historia, która opowiada o niebezpieczeństwach nadużywania akwamaryny i o tym, że każdy podróżnik musi się kiedyś utemperować... wywołała wśród dzieci wiele radości i uśmiechu.

Na koniec dzieci odtworzyły drogę książki, od pomysłu autora do bibliotecznej półki. Wszyscy uczestnicy zajęć, otrzymali także specjalnie przygotowane książeczki, które miały za zadanie przybliżyć pracę ilustratora książek.

W zajęciach wzięło udział około 30 dzieci wraz z Wychowawczyniami.

Bardzo dziękujemy za spotkanie!

ppp

Polub nas na facebooku!