Finał konkursu plastycznego z okazji 70-tych urodzin Gminnej Biblioteki Publicznej w Zabierzowie

7010 grudnia o godzinie 17.00  w Gminnej Bibliotece Publicznej w Zabierzowie odbył się finał konkursu plastycznego z okazji 70-tych urodzin GBP w Zabierzowie „Moja ulubiona postać z bajki”.

Do konkursu zostało zgłoszonych 10 prac, wykonanych przez dzieci w wieku 5-10 lat.

Kreatywność naszych finalistów nie znała granic. Wśród zgłoszonych propozycji nie zabrakło pięknych ilustracji przedstawiających postacie z bajek. Pojawiły się także prace, w których nasi „milusińscy” zastosowali różne techniki artystycznego wyrazu.

Zanim uroczyście ogłoszono wyniki konkursu, na spotkanie z Finalistami oraz ich rodzicami przybyła Pani Biblioteka! Tak, Pani Biblioteka (w osobie Pani Agnieszki Mleczko), która w niezwykle ciekawy sposób poprowadziła  z dziećmi zajęcia. Wspólnie została stworzona całkowicie nowa bajka pt. „Maja, w krainie śniegu”. Podczas kreowania opowieści dzieci mogły puścić wodze fantazji i  wymyślić piękny, bajowy świat.

Pani Biblioteka nie zapomniała także o aktywności fizycznej naszych finalistów. Podczas zabawy wszyscy tańczyli w takt skocznej muzyki, prezentując najbardziej znane postaci z bajek.

Na koniec spotkania, wspólnie ilustrowano bajki.

Wreszcie, nastąpił moment na który czekali wszyscy – ogłoszenie wyników konkursu.

Pani Maria Gaudyn, kierownik GBP w Zabierzowie, jednocześnie przewodnicząca jury, rozpoczęła od przyznania wyróżnień, następnie ogłosiła nazwiska finalistów  zajmujących  podium.

Na podium znaleźli się :

1 miejsce Ignacy Rabiej   ex aequo Sylwia Styrna

2 miejsce  Elżbieta Górska

3 miejsce Hanna Pasternak.

Wyróżnienia otrzymali :

Zuzanna Idzik

Leon Kawecki

Rafał Mach

Maja Kruk

Wiktoria Dolaś

Krystian Dolaś

Wszystkim finalistom bardzo serdecznie gratulujemy. Dziękujemy za udział i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach organizowanych przez naszą Bibliotekę.

Polub nas na facebooku!