Nomad Cyckling w bibliotece w Balicach

10 grudnia w naszej filii w Balicach gościliśmy Agnieszkę Mleczko, która w ramach cyklu spotkań z ciekawymi ludźmi opowiadała o swojej rowerowej wyprawie po Europie. 2 rowery, 2 osoby, jeden namiot, Polska - Niemcy- Dania - Holandia- Belgia - Francja- Anglia, 370 dni (13.03.18- 18.03.19). A do tego niezliczone noclegi pod gołym niebem, gotowanie na ognisku, baterie solarne i wiele, wiele łatek na rowerowych dętkach.

Kiedy Agnieszka i Damian postanowili dojechać z Krakowa do Maroka, nie spodziewali się że będzie to dla nich przygoda życia. Niemniej jak każda wyprawa (w trakcie której tylko 6 dni spali w prawdziwym łóżku a nie w śpiworze), przyniosła ona wiele przygód i doświadczeń, o których mogli posłuchać uczestnicy spotkania. W jego trakcie uczniowie 7 i 8 klasy, dowiedzieli się jak można przygotować się to takiej rowerowej wyprawy, co najlepiej ze sobą zabrać oraz dlaczego bańki mydlane mogą stanowić świetne źródło utrzymania. Uczniowie mogli obejrzeć mnóstwo zdjęć z wyprawy, zobaczyć hamak który pomieści dwie osoby, menażkę która towarzyszyła podróżnikom i pozwalała chociaż raz dziennie zjeść coś ciepłego, a także rower który przejechał tyle europejskich dróg. Prezentacji towarzyszyło wiele pytań, mamy zatem przypuszczenie że kiedyś w przyszłości, któryś z uczniów także skusi się na taką wyprawę.

W spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy 7 i 8 z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Balicach, wraz z Wychowawczyniami.

ncncnc

Polub nas na facebooku!