Zamki w Polsce. Spotkanie z podróżnikiem Albinem Marciniakiem w bibliotece w Rudawie

W bibliotece w Rudawie odbyło się spotkanie z podróżnikiem Albinem Marciniakiem. Fotograficzna prezentacja wzbogacona ciekawą relacją naszego podróżnika powiodła nas do ok. 20 zamków w różnych częściach Polski. Odrestaurowane budowle zachwycają wielkością i pięknymi walorami architektonicznymi, jak choćby zamek w Krasiczynie, Golubiu-Dobrzyniu, zamek Czocha czy zamek w Dębnie.

Kilka oglądanych na prezentacji obiektów zachowanych w postaci ruin przyciągnęło naszą uwagę ciekawą historią. Niektóre z tych miejsc, dzięki pracom zmierzającym do zachowania lub odzyskania poprzedniego stanu są udostępniane turystom. A. Marciniak wskazał nam takie obiekty, które warto odwiedzić, bo oferują też ciekawe imprezy i wydarzenia kulturalne. Zgodnie z wcześniejszą obietnicą podróżnik przygotował dla uczestników spotkania plan atrakcyjnej trasy na trzy dniową lub jedno dniową wycieczkę. Pierwsza trasa prowadzi przez Złoty Stok i obejmuje zwiedzanie obiektów zamkowych, kościołów i kopalni. Druga trasa prowadzi do Tarnowa, miasta z piękną katedrą, Galerią Sztuki Dawnej, drewnianymi kościołami i ruinami zamku… Być może pomysły wycieczek zostaną wykorzystane, a tego rodzaju spotkania zachęcą nas do większej aktywności i poznawania coraz to nowych miejsc w Polsce.

zamkizamkizamkizamkizamki

Polub nas na facebooku!