Polska nie tylko na weekend - miejsca niezwykle, szczególne, wyjątkowe, rekordowe i mało znanePan Albin Marciniak zaproszony przez Bibliotekę Publiczną w Rudawie na kolejne spotkanie - 14.11.19 r. prezentował nam tym razem miejsca, obiekty wyjątkowe i mało znane.

W przygotowanej przez niego mapie Polska nie tylko na weekend można znaleźć ponad 180 propozycji turystycznych. Autor słusznie zauważa, że „zachwycamy się tym, co zobaczymy w trakcie wakacyjnych wyjazdów poza granice naszego kraju. Nie mając świadomości o tym ,co nas otacza, nie doceniamy i pomijamy wszytko to, co ma do zaoferowania nasz kraj”. Największy zamek na świecie, imponujące rezydencje i pałace, krzywe wieże, najgłębsze na świecie podziemne trasy kopalniane (nie wielickie), wnętrza zapory wodnej, wiadukty, tunele, stożek wulkanu, fortyfikacje i twierdze, skanseny... i wiele innych ciekawych obiektów, które można podziwiać bez pośpiechu i tłumu zwiedzających.

Podróżnik „prowadził” nas przez kilka rejonów Polski, ale najwięcej czasu poświęcił prezentacji Dolnego Śląska. To region godny polecenia ze względu na rozmaite walory turystyczne. Co wybrać, gdzie jechać? Nie jest łatwo, bo A. Marciniak o każdym miejscu opowiada z wielką pasją. Być może jakiś pomysł i plan wycieczki powstanie, bo szykujemy jeszcze jedno spotkanie z podróżnikiem w grudniu.

Polska nie tylko na weekend - miejsca niezwykle, szczególne, wyjątkowe, rekordowe i mało znanePolska nie tylko na weekend - miejsca niezwykle, szczególne, wyjątkowe, rekordowe i mało znanePolska nie tylko na weekend - miejsca niezwykle, szczególne, wyjątkowe, rekordowe i mało znane

Polub nas na facebooku!