Książka Felisberto Hernándeza w Dyskusyjnym Klubie Książki

Książka Felisberto Hernándeza w Dyskusyjnym Klubie KsiążkiMajowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w bolechowickiej bibliotece odbyło się w magicznym klimacie prozy urugwajskiego pisarza Felisberto Hernándeza. Słynny włoski prozaik Italo Calvino napisał, że Hernández to… pisarz niepodobny do żadnego innego: żadnego z Europy, żadnego z Ameryki Łacińskiej, to typ „odmieńca”, który wymyka się wszelkiej klasyfikacji czy próbie zaszufladkowania, ale zarazem na pierwszy rzut oka widać, że to ktoś nie do pomylenia z innymi.

Zachęceni taką rekomendacją postanowiliśmy sięgnąć po opowiadania Hernándeza zebrane w tomie Ciemna jadalnia, balkon i inne niezwykłe opowieści. Książka wzbudziła wiele emocji wśród uczestników spotkania. Dla jednych okazała się strzałem w dziesiątkę i idealnie trafiła w ich literackie upodobania. Styl, język, skupienie na szczególe, ogromna wyobraźnia, zdumiewające skojarzenia, wnikliwa  obserwacja świata i oryginalne spojrzenie na rzeczywistość – tym pisarz zafascynował część klubowiczów. Inni uczestnicy nie polubili literackich eksperymentów Hernándeza. Brakowało im wyraźnie zarysowanej fabuły, linearności i punktów kulminacyjnych charakterystycznych dla bardziej tradycyjnej narracji. Jednak wszyscy uczestnicy spotkania docenili magiczny klimat jego opowiadań.  

Następne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki odbędzie się 26 czerwca o godz.19.30. Serdecznie zapraszamy!

Książka Felisberto Hernándeza w Dyskusyjnym Klubie KsiążkiKsiążka Felisberto Hernándeza w Dyskusyjnym Klubie KsiążkiKsiążka Felisberto Hernándeza w Dyskusyjnym Klubie Książki

Książka Felisberto Hernándeza w Dyskusyjnym Klubie Książki

 

DKK

Polub nas na facebooku!

Programy

 

Czytam sobie w bibliotece

 

Dyskusyjny Klub Książki

 

Dyskusyjny Klub Książki dla dzieci

 

Grupa Rękodzielnicza "Koronczarki"

 

Kosmos – nasze wielkie podwórko!

 

Program Rozwoju Bibliotek

 

Biblioteka Narodowa

 

Cyfrowe książki

 

wolnelektury.pl

 

polona.pl

 

Wyszukaj