Poznajemy Japonię - spotkanie z podróżnikiem w Balicach

Poznajemy Japonię  - spotkanie z podróżnikiem w BalicachW piątkowe przedpołudnie 27 września, w naszej filii w Balicach odbyło się spotkanie z podróżnikiem Samuelem Kempskim. Jako podróżnik związany z grupą @trzask, nasz gość odwiedził już wiele krajów, dlatego wybór wśród jego licznych podróżniczych prezentacji był niezwykle trudny.

Ostatecznie nasz wybór padł na niezwykle fascynujący Kraj Kwitnącej Wiśni, czyli Japonię. Dzięki przygotowanej prezentacji oraz licznym pamiątkom przywiezionym z podróży, uczniowie klas V, dowiedzieli się min. gdzie w Japonii mogą znaleźć kosze na śmieci i ile może kosztować rozrzucanie papierków w nie niedozwolonym miejscu, gdzie mogą się wykąpać w towarzystwie najprawdziwszych małp, oraz dlaczego na stacji benzynowej należy się wykazać dużą skocznością. Uczniowie mogli zobaczyć wyspę zamieszkaną przez tysiące królików, jak śpi się w hotelu kapsułowym, oraz co przypominają japońskie piżamy. Pan Samuel zaprezentował także japońskie kimono, które przymierzyły szczęśliwe “modelki” z obydwu klas. Ale oprócz oczywistych osobliwości tego niezwykłego kraju, poruszono tematy trudne takie jak atak na Hiroszimę i historia małej Sadako Sasaki, czy zagrożenie dla kraju wynikające z trzęsień ziemi i tsunami.

Bardzo dziękujemy panu Samuelowi za niezwykle ciekawą i barwną opowieść.

W spotkaniu udział wzięli uczniowie klas piątych z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Balicach wraz z wychowawczyniami (35 dzieci).

Poznajemy Japonię  - spotkanie z podróżnikiem w BalicachPoznajemy Japonię  - spotkanie z podróżnikiem w BalicachPoznajemy Japonię  - spotkanie z podróżnikiem w Balicach

Polub nas na facebooku!