A mój tata mi czyta… o piracie Rabarbarze i o tym, jak wiązać węzły marynarskie.

A mój tata mi czyta… o  piracie Rabarbarze i o tym, jak wiązać węzły marynarskie.I znów w ramach cyklu A mój tata mi czyta... gościliśmy w Bibliotece Publicznej w Rudawie kolejnego gościa. Jego  wizytę w piątkowe przedpołudnie udało się utrzymać w tajemnicy i sprawić dzieciom, jak zawsze niespodziankę.

Pan Jacek Kubas, oficer marynarki handlowej, prywatnie  tata Jaśminy czytał pięknie naszym najmłodszym czytelnikom fragment opowiadań W. Witkowskiego pt. Burzliwe dzieje pirata Rabarbara. Z przyjemnością słuchaliśmy czytania, bo pan Jacek przygotował się znakomicie, dbając o dykcję, interpretację…

Zgodnie z przyjętym na spotkaniach zwyczajem nasz  gość opowiadał również o swojej pracy na  stanowisku starszego mechanika w załodze wielkich i znanych okrętów żaglowych w tym: Daru Pomorza, Pogorii, Kronosa. Piękne zdjęcia żaglowców, pokładów, maszynowni obejrzeliśmy w krótkiej prezentacji. Mieliśmy również okazję zobaczyć wielką księgę techniki wykonywania węzłów, jak wiadomo umiejętności bardzo przydatnej w żeglarstwie. I dzieciom przyszło się zmierzyć z zadaniem, którego uczy się każdy marynarz -  węzły marynarskie! To sztuka trudna, bo zdolności małych palców mniejsze, bo rzadziej wiążemy dzisiaj sznurówki…  Ale z pomocą pana Jacka, po kilku próbach poradziliśmy sobie. Pomocą służyła również pani Joanna z harcerskim doświadczeniem. Naukę ułatwiły dwukolorowe sznureczki, pocięte, z opalonymi końcówkami. Pan Jacek przygotował ich dla dzieci ponad 60, za co bardzo dziękujemy. Mamy zapewnienie, że przyznany tacie medal zostanie przypięty na widocznym miejscu i będzie przypominał o „rodzinnym czytaniu”. Z przyjemnością odnotowujemy w bibliotece, po każdym takim spotkaniu rejestrację nowych czytelników. Niech więc ojcowie pamiętają, że mają w tym duży udział.

Spotkanie odbyło się 27 września 2019 r. Uczestnikami były dzieci z dwóch grup ”zerówek” ze Szkoły Podstawowej w Rudawie pod opieką pań: M. Sypławskiej i J. Ścisłowskiej-Cichoń.

Polub nasz profil

A mój tata mi czyta… o  piracie Rabarbarze i o tym, jak wiązać węzły marynarskie.A mój tata mi czyta… o  piracie Rabarbarze i o tym, jak wiązać węzły marynarskie.A mój tata mi czyta… o  piracie Rabarbarze i o tym, jak wiązać węzły marynarskie.

Polub nas na facebooku!