Zapraszamy uczniów do udziału w IV Gminnym Konkursie Historycznym

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych naszej gminy do udziału w IV Gminnym Konkursie Historycznym im. Witolda Pileckiego Bohaterskie czyny zwykłych ludzi – prawdziwe historie II Wojny Światowej.

Konkurs podzielony jest na dwie kategorie:

- klasy V i VI – konkurs plastyczny

- klasy VII i VIII – prezentacja multimedialna

Przesłaniem naszego konkursu jest zachowanie pamięci narodowej, pogłębienie i utrwalenie wśród młodego pokolenia wiedzy historycznej o bohaterskiej walce Polaków podczas II wojny światowej. Kształtowanie postaw patriotycznych i poczucia tożsamości narodowej. Propagowanie wśród młodzieży takich wartości jak: wolność, niepodległość, odwaga, miłość do ojczyzny i bohaterstwo.

Mamy nadzieję, że oprócz zdobytej wiedzy, udział w konkursie obudzi w młodym człowieku poczucie dumy z tożsamości narodowej. Wierzymy, że poprzez naszą inicjatywę zachęcimy uczniów do kształtowania poczucia więzi emocjonalnej, społecznej i kulturowej z własnym  narodem, jego historią, tradycją i wartościami.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie.

Szczegóły konkursu zawarte są w regulaminach.

REGULAMIN - PRACA PLASTYCZNA - klasy V i VI

REGULAMIN - PRACA MULTIMEDIALNA - klasy VII i VIII