Spotkanie z Krzysztofem Koziołkiem

Spotkanie z Krzysztofem Koziołkiem24 września biblioteki w Zabierzowie i Bolechowicach gościły pisarza, dziennikarza i wydawcę Krzysztofa Koziołka. Autor powieści sensacyjnych i przygodowych, thrillerów oraz kryminałów, pasjonat górskich wędrówek i zapalony kibic żużla spotkał się z uczniami klas VII i VIII, aby  przekonać ich, że istnieje Miliard powodów, dla których kapitalna znajomość języka polskiego się opłaca.

Trzeba przyznać, że autor stanął na wysokości zadania i zafundował wszystkim świetną zabawę. Wciągając młodzież w niezwykłą, czasami bardzo podchwytliwą grę słowną i zabawę językową, starał się uwrażliwić ją na rolę słowa i obrazu w życiu codziennym, uzmysłowić wagę nieszablonowego myślenia i pisania a także pokazać istotę zdobywania informacji i konieczności ich weryfikowania. Posługując się piękną polszczyzną, zabarwioną ciepłym humorem, ale i często żargonem uczniowskim, pisarz szybko nawiązał porozumienie ze słuchaczami. Ku zaskoczeniu wszystkich nie było to typowe spotkanie autorskie. Tutaj również młodzież miała możliwość wykazania się intelektem, tocząc z autorem swoistą  grę i przełamując tym samym jakąkolwiek tremę.

Podczas spotkania autor zwracał również uwagę na niebezpieczeństwa związane z prezentowaniem fałszywych wiadomości w przestrzeni internetowej oraz tzw. hejtem. Starał się również uwrażliwić  młodzież na potrzeby rówieśników. Ponadto nasz gość, w sposób przystępny i mocno trafiający do młodych osób odkrywał tajniki obu wykonywanych przez siebie zawodów – pisarza i dziennikarza.

W obu spotkaniach wzięli udział uczniowie VII i VIII klas ze Szkół Podstawowych w Zabierzowie, Bolechowicach oraz z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Zelkowie.

Spotkanie w Zabierzowie

Spotkanie z Krzysztofem KoziołkiemSpotkanie z Krzysztofem KoziołkiemSpotkanie z Krzysztofem Koziołkiem

Spotkanie w Bolechowicach

Polub nas na facebooku!