Od niewielkiej kropki wszystko się zaczyna…

Od niewielkiej kropki wszystko się zaczyna…15 września obchodzony jest  na całym świecie International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi, pokonywania ograniczeń i umacniania wiary we własne siły. Ponieważ w tym roku dzień ten przypadł w niedzielę, nasze kropkowanie przenieśliśmy na wtorek, 17 września.

Tego dnia biblioteka w Bolechowicach zaprosiła dzieci z Prywatnego Przedszkola Magnificat do wspólnej zabawy z kropką w roli głównej. Oczywiście na początku przedszkolaki poznały historie małej Vashti, bohaterki książki Peter Reynoldsa pt. The Dot, która oczarowała miliony czytelników na całym świecie.

Ta poruszająca historia dziewczynki, która dzięki kropce i wspaniałej nauczycielce odkryła swój talent i uwierzyła w siebie, stała się dla nas  inspiracją do rozmów o zainteresowaniach i talentach, które są  przecież w każdym z nas.

Kiedy przyszedł czas na literacką zabawę – oczywiście również  z udziałem kropek - sięgnęliśmy po wiersz Wandy Chotomskiej pt. Jak biedronka zgubiła kropki. Brak kropek dla biedronki jest bardzo poważnym problemem, dlatego dzielne przedszkolaki pomogły szybko je odszukać i  oddać zmartwionej biedronce.

Potem przystąpiliśmy do tworzenia kropkowych obrazów. Jak się okazało, mali artyści wykazali się niezwykłą pomysłowością i inwencją twórczą. Z wielkich i tych zupełnie malutkich kropek, dzieci  tworzyły ruchome  obrazy, do których wymyślały niezwykłe historie. Tym samym mogły się przekonać, że czasem wielka przygoda rozpoczyna się od postawienia małej, niepozornej kropki.

Dopełnieniem tego niezwykle udanego i radosnego spotkania  były zagadki i zabawa w znikające kropki. Był to swoisty test  na czujność i spostrzegawczość. Zabawa ta wywołała u dzieci dużo  pozytywnych emocji  i  dużo śmiechu. Było wspaniale – zawołały na zakończenie wszystkie przedszkolaki… a więc do zobaczenia za rok!.

 

Od niewielkiej kropki wszystko się zaczyna…Od niewielkiej kropki wszystko się zaczyna…Od niewielkiej kropki wszystko się zaczyna…

Od niewielkiej kropki wszystko się zaczyna…Od niewielkiej kropki wszystko się zaczyna…Od niewielkiej kropki wszystko się zaczyna…

Od niewielkiej kropki wszystko się zaczyna…Od niewielkiej kropki wszystko się zaczyna…Od niewielkiej kropki wszystko się zaczyna…     

Polub nas na facebooku!

Programy

 

Czytam sobie w bibliotece

 

Dyskusyjny Klub Książki

 

Dyskusyjny Klub Książki dla dzieci

 

Grupa Rękodzielnicza "Koronczarki"

 

Kosmos – nasze wielkie podwórko!

 

Program Rozwoju Bibliotek

 

Biblioteka Narodowa

 

Cyfrowe książki

 

wolnelektury.pl

 

polona.pl

 

Wyszukaj